Wspomnienia wracają

Jako że nadchodzi koniec wsparcia dla Warzone, twórcy na ostatnie tygodnie przygotowali zawartość w pewnym sensie podsumowującą cały dwuipółletni cykl gry. Przewidzieli oni rotujące tryby, wśród których znajdą się m.in. Mini Royale, Clash czy Iron Trials.

sezon piąty: reloaded playlista

Sporym zmianom uległ łup, który można podnosić podczas rozgrywki w ziemi oraz ze skrzynek – wyjątkowo znajdziecie tam bronie zarówno z Modern Warfare, Black Ops Cold War, jak i Vanguarda. Dodano także wizytówki upamiętniające elementy gry takie jak karabin Grau 5.56 – króla mety, DMR – najbardziej przegięta broń w historii gry, a także skórkę operatorki Roze, która dzięki maskującemu się w cieniach wyglądowi była najczęstszym wyborem graczy przez długie miesiące.

Deweloperzy dodali także szereg różnych usprawnień rozgrywki. Postanowili oni zmniejszyć cenę zrzutu zaopatrzenia za każdą pomniejszoną strefę o 500$ i wprowadzili bankomaty, wcześniej dostępne jedynie w trybie Grabieży, do klasycznego battle royale. Raven Software zwiększyło też częstotliwość wypadania Tokenów Gułagu i Tokenów Odrodzenia, głównie z legendarnych skrzynek.

Nowa zawartość i zamieszanie w broniach

Twórcy ogłosili dwie nowe bronie. Jedna z nich, karabin szturmowy BP50, dostępny jest już w grze, natomiast ręczny karabin maszynowy Lienna 57 będzie miał swoją premierę nieco później. Sezon Piąty: Reloaded przyniósł też ogromne zmiany związane z balansem. Buffów doczekały się tak zapomniane giwery jak Oden, CR-56 AMAX czy FFAR 1. Z kolei te bronie, które ostatnimi tygodniami były najsilniejsze, zostały osłabione. Zdetronizowano UGM-8, PPSz-41 i Karabin Przeciwpancerny Gorienki.

Pełną listę zmian, jakie wprowadził Sezon Piąty: Reloaded, możecie znaleźć tutaj.