NOM JR zaskakuje wszystkich

A w trwającym Monthly Cupie VEU nie brakowało zaskoczeń. W pierwszym wczorajszym starciu Anonymo Mentos dość łatwo poradziło sobie z Dsyre Elevate. Zarówno Icebox, jak i Bind zakończyły się identycznym wynikiem, czyli 13:10 dla Anonimowych. Tym samym włoska formacja spadła do drabinki przegranych, a Kamil "Kamisseq" Lepper szykowali się na następnego rywala.

A tym miał być zwycięzca serii pomiędzy Zero Tenacity oraz NOM JR. Zgodnie z przewidywaniami Haven poszło na konto Polaków, gdzie z rezultatem 13:8 dali rywalom do zrozumienia, że nie będzie łatwo ich pokonać. Okazało się jednak, że akademia izraelskiej organizacji ma kilka asów w rękawie. Jednym z nich było Pearl, gdzie Z10 nie dało rady zdobyć więcej niż 5 wygranych rund. Na decydującym Ascencie było podobnie. NOM JR zdobyło dużą przewagę do przerwy, a potem bez większych problemów zamknęło spotkanie.

To nie wszystkie niespodzianki. W finale drabinki wygranych Anonymo Mentos podejmowało właśnie NOM JR. Chyba nikt się nie spodziewał, że zaproszona formacja bez wygranego biletu poradzi sobie z dwiema najlepszymi polskimi ekipami. Na Breeze NOM potrzebowało dogrywki, która skończyła się 16:14. Icebox był już nieco łatwiejszy, gdyż zakończył się rezultatem 13:10.

Wyniki wczorajszych spotkań w VEU:

1 października
14:00 Dsyre Elevate Dsyre logo 0:2 Anonymo Mentos Icebox 10:13
Bind 10:13
16:00 Zero Tenacity 1:2 NOM JR Haven 13:8
Pearl 5:13
Ascent 6:13
18:00 NOM JR 2:0 Anonymo Mentos Breeze 16:14
Icebox 13:10

Dsyre Elevate i Zero Tenacity na start

Pora więc na decydujące trzy starcia. Pierwszym z nich będzie potyczka Dsyre Elevate oraz Zero Tenacity. Trudno tutaj wybrać jednego faworyta, ale wydaje się, że mimo wszystko to Z10 może zgarnąć zwycięstwo. Ktokolwiek wyjdzie z tego meczu górą, będzie mógł dalej uczestniczyć w rywalizacji i podejmie Anonymo Mentos. Chociaż w spotkaniu z NOM JR ekipa ta nie pokazała czegoś więcej, to już wygrana z włoską formacją była w jej wykonaniu bardzo przekonująca. Jest to więc wciąż groźny przeciwnik, który na pewno będzie chciał jeszcze spotkać się w samym finale z akademią izraelskiej organizacji.

Harmonogram dzisiejszych spotkań w VEU:

2 października
14:00 Dsyre Elevate Dsyre logo vs Zero Tenacity BO3
16:00 Anonymo Mentos vs TBD BO3
18:00 NOM JR vs TBD BO3

Zwycięzca Monthly automatycznie awansuje do finału trzeciego sezonu. Transmisję będzie można obejrzeć w tym miejscu. Więcej informacji na temat VALORANT EAST: UNITED znajdziecie w naszej relacji tekstowej w tym miejscu.