Wyboista droga Teamu Secret do Internationala

Team Secret po zajęciu 3. miejsca na The International 10 w 2022 roku przeszedł szereg zmian. Z tamtejszego składu na dziś pozostał tylko Nisha i kapitan ekipy — Clement "Puppey" Ivanov. Rozczarowujące wyniki w regionalnej lidze oraz w turniejach nie zapewniły awansu na The International w sezonie regularnym Dota Pro Circuit. Poprzez system Dota Pro Circuit 12 ekip z największą liczbą punktów zakwalifikowało się na TI. Team Secret zajął odległe 12. miejsce.

Drugą szansą dla graczy spod znaku oka były Regionalne Kwalifikacje. Każdy z sześciu regionów rozegrał turniej online, w którym tylko zwycięska drużyna otrzymywała bilet do TI. Dla Teamu Secret był to słodko-gorzki turniej. Team Secret wyglądał lepiej, niż w trakcie sezonu regularnego, jednak musiał dwukrotnie uznać wyższość rewelacji Arlington Majora — Entity. Secret najpierw zostało pokonane w półfinale górnej drabinki 0:2, a następnie w finale 0:3.

Ostatnią instancją dla Nishy i jego kolegów był Last Chance Qualifier. Turniej offline zorganizowany już w Singapurze — czyli w mieście, którym odbędzie się International. Dwanaście ekip, które zajęły miejsca 2-3. w Regionalnych Kwalifikacjach zawalczyły o ostatnie 2 sloty do The International 2022.

Team Secret pokazuje klasę w Last Chance Qualifier

Team Secret w fazie grupowej zajął trzecie miejsce i awansował do górnej drabinki turnieju, gdzie nie było już słabych ekip z Ameryki Północnej, czy Południowej. Chińskie Xtreme Gaming z byłymi członkami Vici Gaming, czy weteranem Zhangiem "Paparazim" Chngjunem zostało pokonane 2:1. Następnie Team Secret zdeklasował T1 z dwukrotnymi mistrzami świata — Topiasem "Topsonem"  Taavitsainenem oraz Anathanem "ana" Phamem w składzie 2:0. W finale górnej drabinki rosyjskie Virtus.pro postawiło twardsze warunki ekipie Puppeya i w pierwszej grze doszło do szalonej wymiany buybacków, pod bazą VP, z której zwycięsko wyszedł Team Secret. W drugiej grze Rosjanie nie pokazali się z lepszej strony i po 28 minutach Team Secret mógł się cieszyć z awansu na TI.

Puppey dzięki awansowi do Turnieju Marzeń pozostaje jedynym graczem, który wystąpi do tej pory w każdej edycji Internationala: