Co nowego w kliencie VALORANTA?

Patch 5.08 wprowadzi kilka nowości. Będzie to początek Epizodu 5 Aktu 3 i jednocześnie debiut najnowszego agenta z Indii, czyli Harbora. To jednak nie będzie koniec dodatków. Wczoraj dowiedzieliśmy się bowiem o zupełnie zmienionym interfejsie w niektórych miejscach klienta – Na tym etapie z ekscytacją pracujemy nad najwyższej jakości interfejsem, który odzwierciedli ogólny kierunek rozwoju gry. Oznacza to ponowną ewaluację standardów interfejsu i UX oraz jakości szaty graficznej, jak również wprowadzenie dynamicznych elementów interfejsu w celu zwiększenia płynności gry i jej artystycznej wyrazistości – czytamy na stronie dewelopera.

Zmiany, które wejdą z następną aktualizacją to dopiero początek. A początek ten będzie się składać m.in. z zupełnie nowego, odświeżonego ekranu MVP. – Chcemy, żebyście zrozumieli, jak ważny jest aspekt drużynowy VALORANT. Ten nowy, przebojowy ekran pomaga wyraźnie przedstawić MVP i kompozycję waszej drużyny, kładąc nacisk na emocje wywołane ostatnią – przegraną lub wygranągrą – pisze Tea Chang, kierownik ds. projektowania UX.

[caption id="attachment_332707" align="alignnone" width="1120"]VALORANT Wygrana fot. Riot Games[/caption]

[caption id="attachment_332708" align="alignnone" width="1120"]VALORANT Przegrana fot. Riot Games[/caption]

Oprócz tego Riot Games dostarczy też nam zupełnie nowy ekran lobby oraz ekran ładowania mapy. Jak tłumaczą deweloperzy, zależało im na usunięciu zbędnych elementów i poprawieniu czytelności. Jeśli niektóre dekoracje nie wnosiły niczego do uwydatnienia karty gracza i jej prezentacji, zostały one usunięte. W ten sposób, zdaniem twórców, interfejs zyska na dynamice. Riot zapowiada też, że wkrótce doczekamy się jeszcze większych modyfikacji w samym interfejsie.

[caption id="attachment_332706" align="alignnone" width="1120"]VALORANT Lobby fot. Riot Games[/caption]

[caption id="attachment_332709" align="alignnone" width="1120"]Mapa VALORANT fot. Riot Games[/caption]