Nisha i spółka zagrają z obrońcami tytułu

Tak więc polscy kibice szczególnie uważnie powinni przyglądać się wydarzeniom, które będą mieć miejsce w grupie B. To właśnie tam zawitał bowiem Team Secret, którego członkiem jest Michał "Nisha" Jankowski. Polak i jego koledzy do ostatnich chwil musieli drżeć o to, czy w ogóle uda im się dostać na TI, ale na swoje szczęście przebrnęli oni przez eliminacje ostatniej szansy. Teraz więc teraz będą oni mieli okazję stoczyć kolejne pojedynki, tym razem już w ramach azjatyckiego turnieju. Na ich drodze staną zaś m.in. Fnatic, Talon Esports czy też debiutujący na zawodach tej rangi TSM. Przede wszystkim jednak grupowym rywalem drużyny Nishy będzie Team Spirit, czyli obrońca mistrzostwa świata, który i tym razem uchodzić będzie za jednego z faworytów do tytułu.

Na papierze w grze o końcowy triumf powinno liczyć się również PSG.LGD. Przedstawiciel chińskiej sceny przed rokiem musiał pogodzić się z porażką w finale i teraz z pewnością zrobi wszystko, by poprawić swój wynik. Przeszkodzić mu w tym spróbują jednak oponenci z grupy A. Wśród tych znalazły się m.in. OG, czyli organizacja mająca na swoim koncie dwa triumfy w The International, a także Evil Geniuses i Team Liquid – odpowiednio mistrzowie świata z 2015 i 2017 roku. Tak czy inaczej, wydaje się, że pierwszy zbiór w teorii jest o wiele mniej wyrównany niż ten drugi, ale wszystko wyjdzie dopiero w praniu. Tym bardziej że każdy skład zrobi wszystko, by uniknąć finiszu w najgorszej czwórce, bo oznaczać będzie brak awansu do fazy pucharowej.

Podział na grupy The International 2022:

Grupa A Grupa B
BetBoom Team BOOM Esports Team Aster beastcoast
Evil Geniuses Gaimin Gladiators Entity Fnatic
Hokori Team Liquid Team Secret Team Spirit
OG PSG.LGD Talon Esports Thunder Awaken
Royal Never Give Up Soniqs TSM Tundra Esports

The International 2022 odbędzie się między 15 a 30 października w Singapurze. Podczas turnieju uczestnicy rywalizować będą o łączną pulę w wysokości 13 645 988 dolarów – wstępnie w ów puli znalazło się co prawda tylko 1,6 miliona dolarów, ale kolejne 12 milionów zebrano dzięki sprzedaży Przepustek Bojowych członkom społeczności.