fot. ESL/Adam Łakomy
VALORANT

MAJTKOMAT uzbrojony po zęby. Rozpoczyna się walka o drugi bilet na Monthly VEU

Andrzej Kowalski14.10.2022, godz. 14:45

Pora na kolejne spotkania w ramach VALORANT EAST: UNITED! Dzisiaj wystartuje piąta już edycja Weekly Cupu, a zakończy się ona w najbliższą niedzielę. Co czeka nas w następnych kilkudziesięciu godzinach rozgrywek?

Wzmocniony MAJTKOMAT i walka o drugi bilet na Monthly

Na pewno najważniejszą kwestią jest wyłonienie drugiego uczestnika Monthly Cupu. Poprzednie Weekly zostało wygrane przez MAJTKOMAT, dlatego ten nie musi już wcale walczyć o miejsce w miesięcznym turnieju. Nie powstrzymało to jednak tego mixu od skompletowania kolejnego mocnego składu, w którym zobaczymy m.in. Aleksandra "zeeka" Zygmunta, Patryka "paTiTka" Fabrowskiego oraz... Filipa "NEO" Kubskiego! Wszystko wskazuje więc na to, że ekipa ta nie zamierza brać jeńców pomimo zapewnionego awansu.

A konkurencja też będzie niczego sobie. Cały czas mocny kokpiT także zjawi się na serwerze VEU. Oprócz tego zobaczymy ekipy z VALORANT Regional League East: Surge na czele z Anonymo Mentos, ENTERPRISE Esports oraz TENSTAR. Nie zabraknie też uczestników pierwszego Monthly w postaci Dsyre Elevate czy też ostatecznych zwycięzców, czyli NOM JR. Polscy kibice będą mogli kibicować również Incognito, Reborn, Lodis oraz mixowi Avengers z Dawidem "kostim" Kostrzewą i Piotrem "avisem" Świerzyną na pokładzie. Ponadto nie zabraknie takich zespołów, jak 8Pancakes, Cryptovej, Cyber Wolves, Divinity lub Lenovo Honved.

Zwycięzca Weekly automatycznie awansuje do Monthly Cupu. Całą drabinkę poznamy po godzinie 16:00, kiedy to zamknie się rejestracja. Transmisję z polskich meczów będzie można obejrzeć w tym miejscu. Więcej informacji na temat VALORANT EAST: UNITED znajdziecie w naszej relacji tekstowej.