JD Gaming
1:0 DWG KIA
369
Aatrox
Nuguri
Irelia
Kanavi
Vi
Canyon
Maokai
Yagao
Sylas
ShowMaker
LeBlanc
Hope
Kai'Sa
deokdam
Aphelios
Missing
Nautilus
Kellin
Leona

Pierwsza eliminacja została zdobyta już w piątej minucie przez dżunglera JD Gaming, który zanurkował po przeciwną Irelię. DWG KIA nie miało jednak zamiaru oddać pierwszego miejsca w grupie za darmo. Po kilku chwilach ekipa ta odpowiedziała atakiem, który przyniósł aż cztery eliminacje pod zewnętrzną dolną wieżą rywala. W trakcie tego zagrania jednak Bai "369" Jia-Hao był w stanie samodzielnie wyeliminować przeciwnego toplanera. Owocem akcji Koreańczyków na dolnej alei było zrównanie z ziemią pierwszej wieży. Reprezentanci Chin próbowali na to odpowiedzieć po drugiej stronie mapy, jednakże udało im się zbić tylko cztery z pięciu opancerzeń tejże struktury.

JDG pokonało pierwszego smoka, natomiast droga do Duszy była bardzo daleka, bowiem potwór został zabity dopiero w 11. minucie. Obie ekipy cały czas próbowały wymieniać się obiektami na mapie i w końcu wynikła z tego pierwsza większa walka. Bardzo chaotyczne starcie w niebieskiej ćwiartce dżungli JD Gaming przebiegało bardzo równo i trudno było jednoznacznie wywnioskować, kto wyszedł z niego zwycięsko.

Drugi Herold był idealną okazją do kolejnego teamfightu, ale tym razem jego triumfator był jasny. DWG KIA absolutnie zdominowało rywala i zdobyło Oko. Całkiem odmiennie sytuacja wyglądała jednak w kolejnej potyczce, w której to mistrzowie LPL okazali się lepsi. Przez to stan w złocie się wyrównał, a pierwsze miejsce w grupie było dalej sprawą otwartą. Reprezentanci Chin pokazali się z lepszej strony również w następnej walce, natomiast nie było wtedy żadnego neutralnego celu do zgarnięcia.

Ważny teamfight odbył się w 23. minucie, kiedy to DK pokonało smoka, natomiast nie było w stanie stawić się przeciwnikom. Trzecia drużyna z Korei musiała uznać wyższość rywali w tamtym starciu i oddała sporą dawkę złota. Kolejna bardzo istotna walka miała miejsce pięć minut później, gdy zawodnicy z Korei sforsowali Nashora, natomiast przypłacili to czterema życiami i oddanym smokiem. Ostatecznie wyłapanie przeciwnego midlanera pozwoliło JD Gaming unicestwić przeciwną formację i zakończyć tę emocjonującą rozgrywkę.

Było to ostatnie ze starć dzisiejszej nocy. Kolejne emocje już wieczorem, a o miejsce w play-offach zawalczy Rogue. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących Worlds 2022 znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

League of Legends Worlds 2022