Gen.G wygrywa zmagania w grupie D

I nie jest to dobra wieść dla graczy ani fanów Royal Never Give Up, które utraciło fotel lidera na rzecz Gen.G Esports. Mistrzowie Korei Południowej w ostatnim dniu rozgrywek grupowych nie ponieśli ani jednej porażki – wliczając w to również dogrywkę o pierwszą pozycję z RNG. Tym samym z bilansem 4-0 w rundzie rewanżowej Park "Ruler" Jae-hyuk i koledzy zapewnili sobie lepsze rozstawienie już w drabince pucharowej, podczas gdy czwarta drużyna Chin będzie musiała zmierzyć się z liderem innej grupy.

Ale przynajmniej będzie mogła kontynuować swoją przygodę z tegorocznymi mistrzostwami świata, czego nie można powiedzieć ani o 100 Thieves, ani o CTBC Flying Oyster. Te dwie ekipy pożegnały się z szansami na awans do play-offów – i to pożegnały się dość szybko. W bezpośrednim starciu lepsi okazali się Złodzieje, lecz wygrana ta nie miała większego znaczenia, bo zarówno 100T, jak i CFO nie podołały wyzwaniu rzuconemu przez reprezentantów Chin i Korei Południowej, przez co zakończyły Worlds 2022 z bilansem 1-5. Dla gospodarzy tegorocznych mistrzostw z Ameryki Północnej oznacza to pożegnanie ostatniego reprezentanta NA po Cloud9 i Evil Geniuses.

Wyniki meczów minionej nocy Worlds 2022:

16 października
21:00 100 Thieves 1:0 CTBC Flying Oyster BO1
22:00 CTBC Flying Oyster 0:1 Gen.G Esports BO1
23:00 Royal Never Give Up 1:0 100 Thieves BO1
17 października
00:00 Gen.G Esports 1:0 100 Thieves BO1
01:00 CTBC Flying Oyster 0:1 Royal Never Give Up BO1
02:00 Royal Never Give Up 0:1 Gen.G Esports BO1
03:00 Gen.G Esports 1:0 Royal Never Give Up BO1

Ostateczna klasyfikacja grupy D:

Grupa D
# Drużyna M W P
1. Gen.G Esports 7 6 1
2. Royal Never Give Up 7 5 2
3. CTBC Flying Oyster 6 1 5
4. 100 Thieves 6 1 5

Rogue ostatnim bastionem Zachodu

W play-offach zobaczymy więc cztery drużyny z League of Legends Champions Korea, trzy z LoL Pro League oraz jednego reprezentanta Europy. Ostatnią nadzieją zachodniej sceny LoL-a będzie Rogue z Adrianem "Trymbim" Trybusem na pokładzie. Łotrzyki po stracie pierwszej lokaty w sobotnio-niedzielnych meczach będą musieli zmierzyć się z liderem jednej z pozostałych grup i los nie był niestety szczególnie łaskawy. Rywalem drużyny polskiego wspierającego będzie bowiem JD Gaming, czyli mistrz Chin. W przypadku wygranej Rogue kolejnym oponentem będzie zwycięzca pojedynku pomiędzy T1 i Royal Never Give Up.

W drugiej połowie drabinki znajdziemy aż trzy drużyny z Korei Południowej oraz jedną z Chin. Mimo wszystko reprezentanci LCK muszą mieć się na baczności, gdyż wspomnianą ekipą z Państwa Środka jest sam obrońca mistrzowskiego tytułu – Edward Gaming. Brązowych medalistów LPL na początek czeka stosunkowo łatwy rywal w postaci DRX, lecz później podejmą oni drużynę ze znacznie wyższej półki (o ile oczywiście uda się wpierw zwyciężyć DRX). O miejsce w półfinale powalczą bowiem Gen.G Esports oraz DWG KIA, czyli mistrz LCK oraz wicemistrz poprzednich Worlds.

Tak prezentuje się drabinka play-offów Worlds 2022:

Ćwierćfinał Półfinał Finał
JDG 0
Rogue 0
TBD 0
TBD 0
T1 0
RNG 0
TBD 0
TBD 0
Gen.G 0
DWG KIA 0
TBD 0
TBD 0
DRX 0
EDG 0

Po więcej informacji dotyczących Worlds 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

League of Legends Worlds 2022