Premier wchodzi do Brazylii

A dzisiaj dostaliśmy sporo szczegółów na temat wyglądu tego dodatku. System ma się nazywać Premier i już w przyszłym tygodniu zespół ds. trybu rankingowego przedstawi jego wersję alfa. Na pierwszy ogień pójdzie Brazylia, która dostanie ten tryb w celach testowych. Jak tłumaczą deweloperzy, mniejsza grupa pozwoli im na wydajniejsze sprawdzenie tego produktu.

[caption id="attachment_333330" align="alignnone" width="1120"]Premier VALORANT druzyna fot. Riot Games[/caption]

Co dostaniemy w Premier? Riot Games podkreśla, że to na razie 60% tego, co zostało zaplanowane, ale nawet te szczątki brzmią obiecująco. Tryb miałby być bardzo podobny do Clasha w League of Legends. System wewnętrznych turniejów pozwoli nam na spersonalizowanie i dobranie własnej drużyny oraz rywalizację w cotygodniowym wydarzeniu. Te będą się składać na jeden sezon, trwający kilka tygodni.

[caption id="attachment_333331" align="alignnone" width="1120"]premier VALORANT banowanie fot. Riot Games[/caption]

Będziemy mogli stworzyć drużynę z wybranym przez nas logo i barwami. Przed samą rozgrywką będziemy mogli wybierać oraz banować mapy. Podczas testów alfa w regionie brazylijskim Riot przetestuje obciążenie serwerów, rozgrywki turniejowe oraz system dobierania graczy. Twórcy będą mieli też trochę czasu na posprzątanie błędów. Ile tego czasu sobie dali? Jak na razie nie dostaliśmy konkretnej daty wprowadzenia nowego dodatku na skalę globalną. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym miejscu.