Polacy w grze!

Marcel "Marcelek" Nietopiel i jego koledzy kilka tygodni temu niespodziewanie zapewnili sobie awans na PGC, wyprzedzając m.in. wicemistrzów świata z Heroic. Teraz jednak przed Polakami prawdziwe wyzwanie, czyli występ w fazie grupowej. W tym samym zbiorze, co nasi rodacy znalazły się takie formacje, jak m.in. FaZe Clan, Gen.G Esports czy też Question Mark, mowa tutaj więc o naprawdę trudnych rywalach. Nie ulega więc wątpliwości, że PolishPower ponownie nie będzie faworytem do czołowych lokat. Z drugiej strony warto pamiętać, że nawet słabsza postawa nie będzie oznaczać definitywnego pożegnania z zawodami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Po mistrzostwo świata w PUBG

A wszystko z uwagi na zastosowany format. Otóż w pierwszej fazie zmagań uczestniczy walczyć ze sobą będą w dwóch grupach, a w każdej odbędzie się piętnaście potyczek. Po nich najlepsza szesnastka (po osiem formacji z każdego ze zbiorów) dostanie się do górnej drabinki, podczas gdy pozostałe szesnaście zespołów do drabinki dolnej. I to w tej ostatniej toczyć się już będzie walka na śmierć i życie. Niemniej oznacza to, że wszyscy uczestnicy będą mieli sporo okazji, by zapewnić sobie jak najlepsze miejsce tuż przed decydującym etapem rywalizacji, który podzielono aż na cztery dni oraz 20 rund! Tak więc przed nami długa droga, by wyłonić kolejnego mistrza świata w PUBG.

Zmagania wraz z angielskim komentarzem można od godziny 14:00 śledzić pod tym adresem. PUBG Global Championship 2022 rozegrane zostanie między 1 a 20 listopada. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 2 miliony dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano 600 tysięcy dolarów. Bronić zdobytego przed rokiem tytułu będą Chińczycy z NewHappy.