Piłkarskie święto w grze FIFA

W grze FIFA 23 piłkarskie mistrzostwa świata również będą celebrowane i zapowiadano to już jakiś czas temu. Teraz jednak twórcy ujawnili więcej szczegółów na temat tego, co zamierzają wprowadzić do produkcji wraz z nastaniem FIFA World Cup 2022. A wprowadzą oni m.in. specjalny tryb Your FIFA World Cup, w ramach którego gracze będą mogli samodzielnie rozgrywać spotkania mistrzostw i to nawet z wykorzystaniem składów, jakie wystawiono w prawdziwych spotkaniach. Ten rodzaj zabawy udostępniony zostanie 21 listopada, czyli dzień po faktycznym rozpoczęciu rywalizacji na katarskiej ziemi.

Ponadto możliwe będzie rozgrywanie też klasycznych spotkań towarzyskich i to zarówno w trybie lokalnym, jak i sieciowym. Dodatkowo do naszej dyspozycji będą nie tylko drużyny narodowe, którym udało się awansować na Mundial, ale również kilka takich, które tej sztuki nie dokonały. A wszystko to przy zastosowaniu wyjątkowej, meczowej oprawy, która jak najwierniej ma oddać atmosferę wielkiego piłkarskiego święta. Co ważne, mistrzostwa świata swoje piętno odcisną też na trybie FIFA Ultimate Team. Tam zdobywać będziemy karty odnoszące się do poszczególnych reprezentantów, chociaż nie zabraknie też mundialowych Bohaterów FUT, w tym Włodzimierza Smolarka. specjalnych wydarzeń i związanych z nimi wyzwań.

Mistrzostwa kobiet też będą obecne

Na koniec warto wspomnieć, że mistrzostwa świata w Katarze to nie jedyna duża impreza, która zostanie odzwierciedlona w grze FIFA 23. Wszak latem przyszłego roku w Australii i Nowej Zelandii odbędą się kobiece mistrzostwa świata i one również znajdą się w produkcji spod szyldu EA Sports za sprawą specjalnej darmowej aktualizacji.