OG 2:0 IHC Esports
Inferno 16:11 — Ancient 16:14 Dust

Mecz rozpoczął się na wskazanym przez azjatycki zespół Inferno. Pistoletówkę wygrało IHC, jednak już w następnej rundzie OG odpowiedziało swojemu rywalowi. Ekipa Macieja "F1KA" Fiklasa od razu poszła za ciosem i zgarnęła przy tym sześć następnych punktów. Problemy zaczęły się dopiero pod koniec pierwszej połowy, ponieważ mongolski skład zaczął powoli dochodzić do głosu. Wymiany jeden za jeden nie sprzyjały podopiecznym Nemanji "nexy" Isakovićia, bowiem ich ekonomia poważnie na tym ucierpiała. To właśnie dzięki temu do zmiany stron spotkanie nie było jeszcze przesądzone, a na tablicy widniał wynik 9:6. Mimo lekkich kłopotów pod koniec pierwszej części mapy w drugą OG weszło bardzo pewnie. Wypracowało sobie przy tym komfortową przewagę, lecz po kilku wygranych dla IHC znowu we znaki dały się finanse. Prowadzenie stopniało do kilku oczek, ale na ratunek europejskiej formacji przyszedł w odpowiednim momencie jej in-game leader, zdobywając dwie eliminacje na bananie i otwierając przy tym BS B. Wkrótce wpadł też piętnasty punkt, a IHC zmuszone do grania na resztkach nie było już się w stanie podnieść.

Ancienta F1KU i spółka rozpoczęli od wygranej rundy pistoletowej. Było to o tyle ważne, bo grali po teoretycznie cięższej stronie atakującej. Force rywali nie sprawił na nich wielkiego wrażenia i po chwili mieliśmy 3:0. Dopiero w starciach z pełnym wyposażeniem azjatycka drużyna była w stanie zatrzymać OG. IHC momentalnie wyrównało, jednak liczba szans, które mieli gracze terro, mogła napawać optymizmem. I faktycznie – nawet po serii porażek wygrali następne starcia, dzięki czemu do strony CT podchodzili nie z zaliczką, a dobrym wynikiem. Niefortunnie to rywale Polaka zgarnęli pistoletówkę, a co za tym idzie następne rundy. Antyterroryści byli zmuszeni odrabiać straty z 7:11, lecz nie było to takie proste. Margines błędu topniał coraz bardziej, a najboleśniejsza pomyłka przyszła w rundzie, w której rywal grał na pistoletach. To po niej ekipa atakująca zdobyła czternasty punkt. W tym właśnie momencie OG się obudziło i ponownie nawiązało walkę, a dzięki przerwom taktycznym znalazło sposób na domknięcie spotkania.

Statystyki graczy z meczu OG vs IHC Esports:

Gracz Bilans K/D
Abdul "degster" Gasanov 55:33 1,66
Nemanja "nexa" Isaković 39:33 1,18
Shahar "flameZ" Shushan 39:36 1,08
Tengis "sk0R" Batjargal 36:34 1,05
Bat-Enkh "kabal" Batbayar 43:42 1,02
Adam "NEOFRAG" Zouhar 34:36 0,94
Tuvshintugs "Annihilation" Nyamdorj 29:34 0,85
Sodbayar "Techno" Munkhbold 34:41 0,82
Garidmagnai "bLitz" Byambasuren 33:40 0,82
 Maciej "F1KU" Miklas 24:37 0,64

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Intel Extreme Masters Rio Major Championship 2022 rozegrane zostanie między 31 października a 13 listopada i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 1,25 miliona dolarów. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Rio Major 2022