Crossover Call of Duty z rzeczywistością

W ostatnich latach crossovery w świecie Call of Duty to nic nowego. W serii strzelanek mogliśmy wcielić się już w postacie z kina, np. Johna Rambo czy Johna McClane’a, oraz bronić się przed natarciem Godzilli i Konga. W ostatnim czasie jednak twórcy stawiają na połączenie wirtualnego świata z rzeczywistością. W zeszłym roku w Call of Duty: Vanguard i Call of Duty: Warzone pojawiła się paczka Snoop Dogga, a teraz, przy okazji mistrzostw świata w piłce nożnej, do serii zawitać mają gwiazdy futbolu.

Activision postawiło na Leo Messiego, Neymara Jr. oraz Paula Pogbę, czyli kolejno reprezentantów Argentyny, Brazylii oraz Francji. Drugi z nich skomentował akcję na Twitterze, pisząc, że "każdy członek drużyny potrzebuje napastnika".

Choć nie mieliśmy jeszcze oficjalnie okazji zobaczyć, jak będą wyglądali operatorzy oparci na piłkarzach, przecieki pochodzące od znanego leakera ze świata CoD-a, TheGhostofHope, mówią, że mają oni być w pełni umundurowani, tak aby nie psuć immersji.

Zestawy najprawdopodobniej będą dostępne do kupienia w sklepie i pojawią się na krótko przed rozpoczęciem mundialu. W postacie będziemy mogli wcielić się w Modern Warfare II, Warzone 2.0 oraz CoD: Mobile.