fot. LINEUP CUP/Amelia Szczygieł
VALORANT

Zostało jedno miejsce w finałach VEU. Dzisiaj ostatnie spotkania w LCQ

Andrzej Kowalski6.11.2022, godz. 14:24

Dzisiaj zakończy się ostatni dzień zmagań w Last Chance Qualifier w ramach VALORANT EAST: UNITED. Poznaliśmy już pierwszą ekipę, która otrzyma bilet na finał sezonu, a teraz pora wyłonić też i drugiego szczęśliwca.

8Pancakes już w finałach VEU, kto następny?

Wczoraj powody do radości mieli Karol "Nitro" Przedpełski wraz z kolegami. Ich 8Pancakes dało sobie radę w górnej części klasyfikacji i najpierw pokonało Diamant Esports, potem kokpiT, a w samym finale uporali się z glupolami. W żadnej z tych serii nie było potrzeby rozegrania trzech map, a więc Naleśniki dość pewnie wywalczyły sobie awans na najważniejszy etap VEU.

Już dzisiaj zobaczymy kolejne i ostatnie już starcia. Last Gate zmierzy się z Diamantem. Ekipy te nie miały jeszcze przyjemności ze sobą walczyć. LG pierwszego dnia pokonało MAJTKOMAT z wynikiem 2:1, ale później zostało zepchnięte do drabinki przegranych przez Piotra "YouBreaka" Chodołę z kolegami. Słoweńska organizacja spadła już w pierwszej rundzie po przegranej z 8Pancakes.

Równocześnie z tą serią na serwerze zameldują się MAJTKOMAT oraz kokpiT. W tym bratobójczym boju jedna z polskich drużyn będzie musiała wyeliminować drugą. Będzie to kolejny odcinek w rywalizacji pomiędzy tymi dwoma zespołami i jednocześnie najważniejszy w tym sezonie. Wygrani obu tych spotkań spotkają się w półfinale klasyfikacji dolnej. Następnie zwycięzca podejmie glupoli, którzy po wczorajszym przegranym finale górnej drabinki mają jeszcze jedną szansę, aby dostać się na finały sezonu.

6 listopada

Ćwierćfinały drabinki przegranych

14:00 Last Gate vs Diamant Esports BO3
14:00 kokpiT vs MAJTKOMAT BO3

Półfinał drabinki przegranych

16:30 TBD vs TBD BO3

Finał drabinki przegranych

19:00 TBD vs glupole BO3

Spotkania w Last Chance Qualifier rozpoczną się już o godzinie 14:00. Transmisję będzie można obejrzeć w tym miejscu. Więcej informacji na temat VALORANT EAST: UNITED i dotychczasową klasyfikację znajdziecie w naszej relacji tekstowej pod tym adresem.