ENCE 1 : 2 MOUZ
Ancient 5:16 — Nuke 16:8— Mirage 9:16

Ekipa z Polakiem na pokładzie nie miała łatwego startu na Anciencie. Zarówno pistoletówka, jak i dwie kolejne rundy poszły na konto rywali. Po jednym potknięciu Myszy kontynuowały swoją dobrą passę, aż w ósmej rundzie Ośmiornice znalazły odpowiedź. To nie wystarczyło, a pierwsza połowa była dość przekonująca ze strony Davida "frozena" Čerňanský'ego. Od dwunastej rundy ENCE nie mogło znaleźć absolutnie żadnej odpowiedzi i pierwsze starcie zakończyło się z wynikiem 16:5.

Początek pojedynku na Nuke był już jednak pod znakiem przebudzenia dychy i spółki. Podczas pierwszych sześciu rund zgarnęli oni bowiem aż pięć oczek! Mecz przerwała jednak dość długa przerwa techniczna spowodowana... brakiem prądu na arenie. Po niej MOUZ się trochę obudziło, ale ENCE nadal miało wszystko pod kontrolą. Jeszcze przed zamianą stron tablica wyników pokazywała 11:4 na korzyść Ośmiornic. Myszy wciąż próbowały odwrócić koleje losu, ale rywale skutecznie utrzymywali swoją przewagę. Nuke zamknął się w 24 rundach.

Decydujący miał być Mirage, co zdecydowanie było dobrą wiadomością. ENCE przepięknie weszło w ostatnią mapę, wygrywając pistoletówkę i cztery następne potyczki. Alvaro "SunPayus" Garcia w pierwszych sześciu rundach miał już 10 fragów i narzucał tempo przeciwnikom. A ci zaczęli nadążać, ponieważ MOUZ kolekcjonowało kolejne oczka i przed drugą połową było 7:8. Po zamianie stron Ośmiornice straciły iskrę i zaczęły oddawać kolejne punkty. Nagle to Myszy były w o wiele lepszej sytuacji, a ekonomia ekipy z Polakiem na pokładzie znalazła się w opłakanym stanie po 21. rundzie. Dobre eco pozwoliło jednak jeszcze przez chwilę podtrzymać nadzieję kibiców fińskiej organizacji. Ta jednak prysła w kolejnych trzech potyczkach. ENCE odpada z IEM Rio 2022!

Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Rio Major Championship 2022 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Rio Major 2022