We wtorek 8 listopada odbył się inauguracyjny turniej lanowy 1 Liga PLE Cup. W rozgrywkach wzięło udział 12 przedstawicieli pierwszoligowych klubów, którzy reprezentowali Arkę Gdynia, Chrobrego Głogów, Chojniczankę Chojnice, Górnika Łęczna, GKS Tychy, ŁKS Łódź, Ruch Chorzów, Sandecję Nowy Sącz, Skrę Częstochowa, Stal Rzeszów, Wisłę Kraków i Zagłębie Sosnowiec.

Po blisko 9 godzinach rywalizacji najlepszy okazał się Robert Bujnicki z Sandecji Nowy Sącz, który w finale pokonał Aleksandra "NEURO" Pszennego z Arki Gdynia. Triumfator inauguracyjnego turnieju zgarnął na swoje konto 2500 PLN oraz bilet do rozgrywek PKO Ekstraklasa Games.

Długo przygotowywaliśmy się do tego, by zorganizować ten turniej, ale uważam, że wyszło nam naprawdę fajnie. Cieszę się, że kluby tak mocno się zaangażowały, a zawodnicy chwalili całe wydarzenie – mówi Kamil Zieliński, Project Manager Polskiej Ligi Esportowej.

Liczyłem, że będzie trudno, mimo że części graczy nie znałem. Spodziewałem się, że skoro dostali się tam, to poziom będzie wysoki i wyrównany. Trzy tygodnie temu grałem w zamkniętych eliminacjach o koszulkę z podpisem Roberta Lewandowskiego i wtedy wygrałem w finale z MRN-em. Tamten sukces mnie napędził, też do tego, że wczoraj mimo trudnych spotkań i przeciwności cały czas grałem pewnie, nie było momentu zwątpienia. Potrafiłem odwrócić losy spotkania m.in. półfinałowego tak, jak kilka tygodni temu, miałem podobną sytuację z MRN-em. Jestem niezwykle szczęśliwy ze zwycięstwa – powiedział Robert Bujnicki, zawodnik Sandecji Nowy Sącz.

Klasyfikacja końcowa I turnieju:

  1. Robert Bujnicki (Sandecja Nowy Sącz)
  2. Aleksander "NEURO" Pszenny (Arka Gdynia)
  3. Marcin “mrn” Sczes (Ruch Chorzów)

W pierwszym sezonie rozgrywki 1 Liga PLE Cup obejmować będą cztery turnieje EA SPORTS FIFA 23, dwa offline i dwa online. Reprezentanci 12 pierwszoligowych klubów rywalizować będą w formule FIFA Ultimate Team na platformie PlayStation 5. Kolejne zmagania już 7 grudnia.

Źródło: informacja prasowa