Jak opisałbyś wasz styl gry w dwóch zdaniach?

kenobi: Nasz styl gry to elastyczna mieszanka eksplozywności i strategii. Sami nie wiemy, który będzie przebijać się najbardziej na oficjalnym spotkaniu. Wszystko zależy od tempa gry przeciwnika i tego, jaki mamy humor danego dnia.

Nitro: Totalne kongo i kontrolowany chaos, ciężko mówić o jakieś strukturze i świetnym makro z naszej strony, bo gramy tym składem od dwóch tygodni. Mimo wszystko jakoś odnajdujemy się w tym i cały czas idziemy do przodu.

WAKUZ: Opisałbym go jako nieco chaotyczny, ponieważ gramy jako mix. Musimy być agresywni przez większość czasu, aby kontrować zorganizowane i dobrze zbudowane zagrywki przeciwników. Ale to nie działa zawsze, a wtedy jedyną rzeczą, która pozostaje, jest komunikacja i myślenie.

n0xville: Bardzo dynamiczny. Powiedziałbym, że wiemy, jak grać w kilku różnych stylach gry i jak się dostosować do przeciwnika.

Patix: Strategiczny i hiperaktywny. Dzięki naszemu trenerowi Pakko jesteśmy przyzwyczajeni do gry strategicznej, ale w głębi serca jesteśmy bardzo nadpobudliwi.

Macie cztery Vandale i jednego Sherrifa. Kto najlepiej poradzi sobie z samym pistoletem?

kenobi: Pewnym strzałem byłoby oddanie Sheriffa dla qxv lub Xitshy, bo najwięcej czasu poświęcają na aim trainery (Kuba – KovaaK, Xitsha – Deathmatch), ale wiem, że to do Jasia należą highlighty typu 2k z deagla więc pójdę za sercem i postawię na Jaśka.

Nitro: Wszystko zależy od mapy, strony i roli, ale prawdopodobnie skayuf.

WAKUZ: Jestem w stu procentach pewien, że dalibyśmy go bztowi. Jak złapie flow, to po prostu będzie strzelał same głowy.

n0xville: Rave. Ma niesamowitego aima i wcale nie potrzebuje więcej niż Sheriffa.

Patix: Prti. Spośród nas wszystkich ma najspokojniejszego i najbardziej stabilnego aima.

Wyobraź sobie sytuację, gracie BO5, trwa ostatnia mapa i jest 11:12 dla przeciwnika. Pozostało dwóch rywali i jeden wasz zawodnik. Kto z twojej drużyny najprawdopodobniej wygra tego clutcha?

kenobi: Nie będę skromny i powiem, że chciałbym znaleźć się w tej sytuacji, bo dobrze się w nich czuję. Takie clutche dają mi niesamowitą radość i pozostają w pamięci na długo. W kuluarach mówią na mnie polski Xyp9x... (wcale nie).

Nitro: Oczywiście, że frontside. Chłop ma tak wielki łeb i jeśli rywale nie zagrają swoich ultów i całego utility to mają przerąbane. On to robi dla niej.

WAKUZ: specimen używający Phantoma da podwójnego heada. Nie będę kłamał, widziałem to wiele razy.

n0xville: Rave z łatwością. Nie dość, że ma niesamowitego aima to na dodatek jest bardzo spokojny w clutchach.

Patix: Ja. Nie pękam pod presją.

Jeśli mógłbyś wybrać jeden utwór muzyczny na wasz walk out do finałów VEU, co najlepiej oddałoby charakter twojej ekipy?

kenobi: Katy Perry – Dark Horse, ponieważ nasz teammate Arek Dawid Nowak jest bardzo związany z tego typu popowymi utworami, a więc i my po bootcampie się do takiej muzyki przywiązaliśmy.

Nitro: Lil Yachty – Poland, jakby finały odbywały się na lanie to przy tym utworze wychodzilibyśmy na scenę, a później bawiliśmy się po turnieju :)

WAKUZ: Chłopaki powiedzieli, że Queen – We Are The Champions. Ironia polega na tym, że w przeszłości, jeśli dostaliśmy się do jakiegokolwiek finału, zawsze przegrywaliśmy.

n0xville: Queen – We are the champions. To jest mentalność, nad którą pracujemy codziennie, więc piosenka jest bardzo dobra i pasująca do nas.

Patix: Stop breathing by playboi carti. To podkręciłoby naszą grę.

Możecie usunąć jedną mapę z gry. Która to?

kenobi: Breeze. Nie da się być consistent na tej mapie, zbyt dużo pojedynków i obecna meta Chambera sprawiają, że nie chce się tego grać w momencie, w którym pojawia się jeden lub dwa operatory w meczu.

Nitro: Icebox, chyba nie ma gorzej skonstruowanej mapy niż lodowa arena. Ta mapa zabija kreatywność u graczy i jest słaba to oglądania dla widzów.

WAKUZ: O to zawsze kłócę się z Tigene. On uwielbia Breeze, a ja po prostu bardzo tej mapy nienawidzę, nie czując się tam pewnie. Może to przez broken Chambera i operatory. Potrzeba zbyt wiele umiejętności, aby wszystko wyczyścić.

n0xville: Haven. Tylko dlatego, że grałem na tej mapie zdecydowanie za dużo razy, więc chcę coś nowego.

Patix: Bind. Ponieważ w moich oczach ta mapa jest najgorsza i nie daje żadnej frajdy z powodu stylu gry na niej.

Kto (poza wami) ma największe szanse na zwycięstwo w VEU?

kenobi: Nie wiem, nie patrzę na nikogo jako na potencjalnego zwycięzcę. Stawiam na siebie i uważam, że wszystkie te drużyny mają odmienne style gry. Tak naprawdę nie widzę wśród nich faworyta. Jeśli jednak zmusisz mnie do postawienia na kogoś, to myślę, że Anonymo będzie godnym rywalem.

Nitro: Faworytem wydaje się Zero Tenacity, chłopaki są aktualnie na bootcampie, ale może przez to ciążyć na nich pewna presja. Z drugiej strony jest Anonymo, które też może zaskoczyć, bo z tego, co wiem to dla nich "last dance" i może dzięki temu będą nie do zatrzymania. Zobaczymy.

WAKUZ: Myślę, że Zero Tenacity lub Anonymo. Pierwsza ekipa jest mocno zależna od aktualnej formy. Pod względem strategii i struktury są najmocniejsi na turnieju, a może i w całym regionie. Drudzy to dla mnie diabły. Nie są tak dobrzy w stratach, jak chłopaki z Z10, ale grają razem, błyskawicznie wymieniając się fragami. Jeśli trafią te głowy, nikt nie będzie
nie ma szans.

n0xville: Anonymo Mentos. Myślę, że byli najtrudniejszą drużyną, z jaką przyszło nam się zmierzyć podczas VEU Monthly więc myślę, że oni.

Patix: Anonymo Mentos lub Zero Tenacity. Obie te drużyny grały w VRL-u i mają większe doświadczenie od reszty ekip.

Który zawodnik z całego turnieju będzie największym zagrożeniem podczas finałów?

kenobi: Myślę, że kamilhvh będzie największym zagrożeniem, podoba mi się jego styl gry i jak dobrze wejdzie w mecz, to pewnie sobie zmieli.

Nitro: Nikogo się nie boimy, a największym zagrożeniem dla nas jesteśmy my sami, jeśli nie będziemy grać swojego. Jakbym miał jednak wymienić jakieś jednostki to: bzt, kamilhvh i grmekista na lurku.

WAKUZ: Trudne pytanie. Jest wielu utalentowanych i zdolnych graczy, ale jeśli miałbym wybrać jednego, to wybrałbym kamilhvh z Anonymo. Jak już się rozpędzi, to nie będzie można go zatrzymać.

n0xville: Jaś. Graliśmy trzy razy przeciwko Zero Tenacity i czułem, że jest bardzo dobrym duelistą.

Patix: Jaś lub Kamisseq. Obaj są mechanicznie niesamowici.


Finały sezonu trzeciego VEU właśnie się rozpoczęły! Transmisję będzie można obejrzeć w tym miejscu. Więcej informacji na temat VALORANT EAST: UNITED i dotychczasową klasyfikację możecie śledzić w naszej relacji tekstowej, którą znajdziecie po naciśnięciu na poniższy baner: