Anonymo i Diamant suną po drabince

Najpierw jednak przypomnijmy sobie, co działo się wczoraj. Diamant Esports podejmował Zero Tenacity i w swoim stylu zaskoczył resztę konkurencji. Szymon "kenobi" Łabędzki wraz z kolegami najpierw oddali Pearl po dość wyrównanej walce, a później także i Fracture, gdzie było już bardziej jednostronnie. Następnie Anonymo Mentos walczyło z 8Pancakes. Faworyci pokazali, na co ich stać w rozprawili się z ekipą Karola "Nitro" Przedpełskiego w dwóch starciach.

Na Diamant w dalszej części drabinki czekało już Lenovo Honved. I tutaj słoweńska organizacja i jej zawodnicy napotkali sporą przeszkodę. Rywal zdołał wyrwać pierwszą planszę z wynikiem 13:11 i wydawało się, że będzie to niezwykle zacięta seria. Diamant po raz kolejny jednak wyciągnął Perłę i był na niej bardzo pewny siebie. Potem przeszliśmy na Breeze i tutaj DIA przypieczętował swój awans do drabinki wygranych. Zaraz potem o miejsce w tym pojedynku walczyły Anonymo oraz NOM JR. I cóż, izraelska formacja po prostu nie miała szans. Icebox zakończył się z rezultatem 13:1 dla Polaków, a Pearl 13:5.

Wyniki wczorajszych spotkań:

11 listopada
12:00 Diamant Esports 2:0 Zero Tenacity Pearl 13:10
Fracture 13:5
14:40 Anonymo Mentos 2:0 8Pancakes Ascent 13:10
Icebox 13:10
17:20 Lenovo Honved 1:2 Diamant Esports Ascent 13:11
Pearl 4:13
Breeze 6:13
19:30 Anonymo Mentos 2:0 NOM JR Iceobox 13:1
Pearl 13:5

Pierwsze eliminacje i walka o finał VEU

Dzisiaj Lenovo Hnoved stanie do walki w meczu eliminacyjnym przeciwko 8Pancakes. Nitro i spółka w naszej serii wywiadów błyskawicznych powiedział, że największym zagrożeniem dla jego ekipy jest ona sama. Na drugim miejscu pojawił się natomiast Kamil "kvmilhvh" Szymanek, a obok niego także i Renátó "bzt" Bárányos. Pora więc udowodnić, że Naleśniki mogą pokonać swoje demony oraz unieszkodliwić uzdolnionego strzelca, jakim jest Węgier.

Później na serwerze zamelduje się NOM JR oraz Zero Tenacity. Ekipa kenobiego podejmie więc nieco ospałe (przynajmniej takie było wczoraj) NOM JR. Izraelska formacja musi się dzisiaj obudzić, jeśli nie chce przedwcześnie odpaść z turnieju. A to nie będzie łatwe, ponieważ dużo obserwatorów było zgodnych co do jednego: Z10 jest bardzo groźne i może namieszać podczas finałów VEU. Na sam koniec dnia zobaczymy pojedynek wygranych z meczów NOM JR kontra Zero Tenacity oraz Lenovo Honved przeciwko 8Pancakes.

Następnie czeka nas starcie o wielki finał! Anonymo Mentos kontra Diamant Esports brzmi bardzo obiecująco. Obie ekipy przeszły przez swoje mecze jak burza, nie licząc jednej przegranej mapy przez Patrika "Patixa" Rozmana i spółkę. Możemy oczekiwać nie tylko wyrównanej walki i wysokiego poziomu, ale też ciekawych strategii z obu stron. Jeśli Polacy dadzą radę i pokonają rywala, zameldują się w najlepszej dwójce tego wydarzenia!

Sobotni harmonogram VALORANT EAST: UNITED:

12 listopada
12:00 8Pancakes vs Lenovo Honved BO3
14:40 Zero Tenacity vs NOM JR BO3
17:20 Anonymo Mentos vs Diamant Esports BO3
20:00 TBD vs TBD BO3

Transmisję będzie można obejrzeć w tym miejscu. Więcej informacji na temat VALORANT EAST: UNITED i dotychczasową klasyfikację możecie śledzić w naszej relacji tekstowej, którą znajdziecie po naciśnięciu na poniższy baner: