Zero Tenacity sunie dolną drabinką, brak mocnych na Diamant

Najpierw przyjrzyjmy się wczorajszym wydarzeniom, ponieważ te będą kluczowe do odpowiedzi na powyższe pytanie. Najpierw 8Pancakes zmierzyło się z Lenovo Honved. Mogło się wydawać, że to węgierska ekipa będzie faworytem, ale nic bardziej mylnego. Polacy dość łatwo wyeliminowali rywali z turnieju, wygrywając najpierw do pięciu na Ascencie, a potem do trzech na Iceboxie. W drugim starciu Zero Tenacity podejmowało NOM JR i tutaj mieliśmy analogiczną sytuację. Jasiek "jas" Nieliwodzki wraz z kolegami nie dali szans przeciwnikom i zdominowali ich na Haven (13:7), a potem także i na Pearl (13:5).

Następnie Anonymo Mentos walczyło z Diamant Esports o miejsce w wielkim finale. Tutaj inicjatywę przejęła słoweńska formacja, która ani przez chwilę nie pozostawiła złudzeń o tym, kto jest lepszy. Icebox był całkiem prosty dla Patrika "Patixa" Rozmana i jego kolegów, a następny Breeze poszedł w jego ślady. Anonimowi nie zakończyli jednak jeszcze swojej walki, a po prostu spadli do drabinki przegranych.

O tym, kto będzie walczyć z Anonymo o finał, decydował mecz pomiędzy 8Pancakes oraz Zero Tenacity. Tutaj w końcu mogliśmy zobaczyć bardzo wyrównaną walkę i była ona naprawdę ekscytująca. Nie każda mapa była jednak zacięta. Na Ascencie Z10 nie miało większych problemów w zgarnięciu punktu. Na Haven Karol "Nitro" Przedpełski i spółka zamienili się jednak w bestie i po prostu nie mogli przegrać rundy. W końcu oddali tylko dwie i wyrównali wynik serii! O wszystkim decydowało Pearl, gdzie Zero Tenacity udowodniło, że jest prawdziwym królem drabinki przegranych i wygrało 13:10.

Wyniki wczorajszych spotkań VALORANT EAST: UNITED:

12 listopada
12:00 8Pancakes 2:0 Lenovo Honved Ascent 13:5
Icebox 13:3
14:40 Zero Tenacity 2:0 NOM JR Haven 13:7
Pearl 13:5
17:20 Anonymo Mentos 0:2 Diamant Esports Icebox 6:13
Breeze 5:13
20:00 Zero Tenacity 2:1 8Pancakes Ascent 13:7
Haven 2:13
Pearl 13:10

Polskie derby. Kto zatrzyma Diamant?

A już dzisiaj o godzinie 14:00 Zero Tenacity podejmie Anonymo Mentos. Te polskie derby na pewno przyciągną przed ekrany masę widzów. To już klasyk VALORANT EAST: UNITED, który mogliśmy zaobserwować jeszcze miesiące temu. Wówczas obie ekipy grały pod innymi nazwami (Ownage, WATAHA) i nieustannie rywalizowały o miano króla VEU. Teraz spotkają się po raz kolejny i to w bezpośredni sposób. Zero Tenacity z buffem lower bracket i Anonymo Mentos, dla którego jest to prawdopodobnie Last Dance. Kto będzie silniejszy?

Ktokolwiek to będzie, nie powinien się cieszyć na zapas. Diamant Esports czeka już w wielkim finale i jak na razie nie znalazł się nikt, kto stworzyłby zagrożenie Patixowi i spółce. Najbliżej tego było Lenovo Honved, ale to już dawno odpadło. DIA poradziło sobie z Z10 już w pierwszej rundzie, a Anonimowych zepchnęło jeszcze wczoraj do drabinki przegranych. Czy ktoś będzie w stanie powstrzymać Diamant przed ostatecznym zwycięstwem? Teraz odpowiedź na to pytanie spoczywa w rękach naszych rodaków. Wielki finał rozpocznie się około 16:20.

Niedzielny harmonogram VALORANT EAST: UNITED:

13 listopada
14:00 Zero Tenacity vs Anonymo Mentos BO3
16:20 TBD vs Diamant Esports BO5

Transmisję będzie można obejrzeć w tym miejscu. Więcej informacji na temat VALORANT EAST: UNITED i dotychczasową klasyfikację możecie śledzić w naszej relacji tekstowej, którą znajdziecie po naciśnięciu na poniższy baner: