PolishPower odpada rzutem na taśmę

Już sam awans Marcela "Marcelka" Nietopiela i spółki na mistrzostwa świata w PUBG był sporym zaskoczeniem, bo bynajmniej nie byli oni faworytami do sukcesu w cyklu PGC. Niemniej na przestrzeni całego sezonu zgromadzili oni dostatecznie dużo punktów, by zapewnić sobie bilet do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tam PP trafiło do grupy B i cóż – w pierwszej fazie nie zaprezentowało się zbyt korzystnie. Rodzima ekipa w 5. rundzie finiszowała co prawda na czwartym miejscu, ale był to tylko wyjątek. W pozostałych seriach Polacy wypadli o wiele gorzej, przez co zajęli ostatnią lokatę w swoim zbiorze, zdobywając po drodze zaledwie 44 punkty. Bez wątpienia nie był to najlepszy prognostyk przed walką o życie w drabince przegranych.

W tej nasi rodacy nadal mieli swoje problemy, ale tym razem zaczęli sobie w końcu z nimi radzić. W efekcie rzutem na taśmę wskoczyli oni na dwunastą pozycję – ostatnią premiowanym przepustką do fazy Grand Survival. Ta była ostatnią szansą, by jeszcze wskoczyć do pociągu z napisem "wielki finał". I zaczęło się obiecująco, bo mimo braku eliminacji PolishPower zajęli siódme miejsce w 1. rundzie. Niestety były to tylko miłe złego początki, bo w kolejnych dwóch meczach Polacy nie dotarli nawet do top 10. A potem przyszła pora na ostateczny bój, w którym PP dotrwało aż do końca! Na drodze rodzimej formacji do awansu pozostało już tylko Entropiq i triumf nad tym rywalem pozwoliłby Marcelkowi i jego kolegom osiągnąć upragniony cel. Problem w tym, że to podopieczni czeskiej organizacji w starciu 4v2 mieli przewagę liczebną oraz lepsze pozycje, nic więc dziwnego, że to właśnie oni byli górą.

Przed nami już tylko finały

Następnym razem będzie lepiej. Mówiłem, że to będzie dzień Europy. Powodzenia każdemu, kto się dostał, i dziękuję wszystkim za wasze okazywane przez cały rok wsparcie. W przyszłym roku ruszamy znowu. GG, teraz czas na kilka dni przerwy – przyznał już po ostatnim spotkaniu Nietopiel. Jeżeli chodzi o samo PUBG Global Championship 2022, to teraz przed zawodnikami dwa dni przerwy. Natomiast już między 17 a 20 listopada odbędzie się dwadzieścia rund fazy finałowej, które pozwolą wyłonić nowych mistrzów świata w PUBG: Battlegrounds. Ci wzbogacą się o co najmniej 600 tysięcy dolarów. Co najmniej, bo wynosząca pierwotnie 2 miliony dolarów pula nagród zwiększona zostanie jeszcze o 30% przychodów uzyskanych dzięki sprzedaży przedmiotów odnoszących się do PGC 2022.