AFN Esports i Europe Saviors Club awansują!

Dnia 6 oraz 13 listopada odbyły się otwarte kwalifikacje do turnieju promocyjnego pod szyldem Baltic Playground. Zwycięzcy już w najbliższy weekend będą kontynuować walkę o awans do drugiej Ultraligi. Przypomnijmy, że droga ta została podzielona na dwie fazy – Regular oraz Main. W tej pierwszej czekają już reprezentanci Żółwi Błotnych oraz Klubu R, którzy wywalczyli sobie awans podczas finałów pierwszego sezonu Baltic Playground, a dołączą do nich zwycięzcy otwartych turniejów eliminacyjnych.

Otwarte kwalifikacje do turnieju promocyjnego cieszyły się sporą popularnością również poza granicami Polski. Łącznie w rozgrywkach zobaczyliśmy ponad 70 zespołów, a najlepszym składem pierwszej tury okazali się reprezentanci AFN Esports, w którym znajdziemy dwóch Polaków, Włocha, Szwajcara oraz Duńczyka. Drugiego slota zgarnęła hiszpańska organizacja Europe Saviors Club prowadzona przez trzech Polaków, Czecha i Hiszpana.

Kto zapewni sobie miejsce w drugiej dywizji Ultraligi?

Kolejnym krokiem w drodze do awansu do drugiej dywizji Ultraligi jest Promotional Tournament Regular, który będzie transmitowany w dniach 18-20 listopada na kanale ESPORT NOW. W gronie komentatorskim znajdą się nowe twarze, będące niespodzianką dla społeczności League of Legends. Do etapu Main (2-4 grudnia) awansują dwie najlepsze formacje z fazy Regular i zmierzą się ze spadkowiczami z drugiej dywizji Ultraligi, czyli Thunderflash i Meavedron. Na zwycięzców czeka awans lub powrót do drugiej dywizji Ultraligi.

Obydwa etapy turnieju promocyjnego zostaną rozegrane według drabinki podwójnej eliminacji, a wszystkie mecze odbędą się w formule BO5. Drużyny Żółwie Błotne oraz Klub R dostają ułatwiony start w fazie Regular i zaczną grę od drugiej rundy drabinki wygranych. Rozgrywki z Promotional Main będą transmitowane na kanale www.twitch.tv/nervarien, a w duecie komentatorskim ponownie pojawią się Damian "Nervarien" Ziaja oraz Łukasz "Leo" Mirek.