MKOl i Singapur wspólnie na podbój esportu

Potwierdzono bowiem, iż w 2023 roku będzie Olympic Esports Week, który, jak sama nazwa wskazuje, skupiony będzie właśnie wokół esportu. – Narodowy komitet olimpijski Singapuru podziela ambicje ruchu olimpijskiego w kwestii eksploracji rozwój sportów wirtualnych. Singapur ma na swoim koncie udaną organizację największych wydarzeń w sportach wirtualnych oraz esportowym kalendarzy, dlatego też jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z MKOl-em, by wprowadzić w życie naszą wspólną wizję – stwierdził w oficjalnym komunikacie członek krajowej rady olimpijskiej Singapuru i wiceprzewodniczący MKOl-u, Ng Ser Miang.

Całość jest efektem współpracy ministerstwa kultury, społeczności i młodzieży oraz sportu w Singapurze, a także singapurskiego komitetu olimpijskiego raz samego MKOl-u. Efektem ma być wydarzenie, które obracać się będzie wokół sportów wirtualnych – jak możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie, łączących zmagania fizyczne i symulacyjne. Całość potrwa cztery dni i połączona będzie z prezentacją nowych technologii, panelami dyskusyjnymi, sesjami edukacyjnymi oraz spotkaniami pokazowymi. Najważniejszym punktem imprezy mają być jednak finały Olympic Esports Series, które po raz pierwszy przybiorą formę lanową.

"Olympic Esports Week jest ważnym kamieniem milowym"

Pierwszy Olympic Esports Week jest ważnym kamieniem milowym w kwestii naszych ambicji, by w ramach ruchu olimpijskiego wspierać rozwój sportów wirtualnych. Wierzymy, że nowy ekscytujący format naszych wirtualnych rozgrywek wraz z finałami na żywo, które zostaną zorganizowane po raz pierwszy, to szansa na dalszą współpracę wraz z zawodnikami esportowymi oraz na stworzenie nowych możliwości zarówno dla graczy, jak i kibiców. To idealna możliwość współpracy z Singapurem, który w swojej historii wspierał innowacje w ruchu olimpijskim, organizując pierwszą edycję igrzysk olimpijskich młodzieży w 2021 roku, dlatego też nie możemy się już doczekać bliżej współpracy – zapewnił przewodniczący MKOl-u, Thomas Bach.

Olympic Esports Week odbędzie się między 22 a 25 czerwca w Singapurze. Więcej informacji na temat wydarzenia, w tym także sposób kwalifikacji na nie, mamy poznać już na początku 2023 roku.