"Zaangażowanych było więcej kobiet niż kiedykolwiek wcześniej"

W miarę rozwoju VALORANT Game Changers EMEA coraz więcej kobiet z każdej części regionu angażuje się w ten projekt. To bardzo ekscytujące, że w tym roku zaangażowanych było więcej kobiet niż kiedykolwiek wcześniej. Game Changers rośnie, więc musi też ewoluować. Przysłuchiwaliśmy się społeczności Game Changers, badaliśmy dane i zaplanowaliśmy spore zmiany – możemy wyczytać w poście opublikowanym na oficjalnej stronie VCT. Ów post stanowi zapowiedź i jednocześnie objaśnienie zmian, jakie czekać będą żeńskie rozgrywki w sezonie 2023. – W 2023 roku będziemy kultywować poczucie przynależności, które zdefiniowało Game Changers EMEA i wzniesiemy format na wyższy poziom. Chcemy uczcić rozwój rozgrywek na wysokim poziomie, których doświadczyliśmy podczas zeszłorocznego turnieju, w dalszym ciągu budując inkluzywne środowisko leżące u podstaw inicjatywy Game Changers – zapewniają przedstawiciele Riotu.

VALORANT dla wszystkich

Co to oznacza w praktyce? Otóż w regionie EMEA, czyli Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, zawody Game Changers podzielone zostaną na kilka poziomów. Z jednej strony będzie to VCT Game Changers EMEA: Emergents, które dać szansę na rozwój członkiniom społeczności skupionym wokół poświęconego rozgrywkom kanału na Discordzie. Co ważne, Emergents posiadać będzie własną tabelę rankingową oraz nagrody. Równolegle rozwijana będzie także społeczność VCT Game Changers EMEA: Academy, której zadaniem będzie dostarczanie treści edukacyjnych tworzonych przez znane w środowisku osobistości.

Jeżeli zaś chodzi o centralny poziom rywalizacji, to ten podzielony będzie na VCT Game Changers EMEA: Contenders i 16-zespołową ligę VCT Game Changers EMEA. Nowością w tym wypadku będą zawody regionalne, które rozpoczynać się będą od otwartych dla wszystkich eliminacji, a które stanowić będą drogę do kwalifikacji na poziom Contenders. To w Contenders będzie można wywalczyć miejsce w głównej lidze EMEA – to właśnie z niej będzie można wybić się na najważniejsze zawody w sezonie, czyli mistrzostwa świata VCT Game Changers. – Nowy model zawodów został zaprojektowany tak, by był jak najlepszą drogą do kariery zawodowej dla członkiń społeczności Game Changers. Ma być przestrzenią, w której będzie można doskonalić swoje umiejętności, stać się najlepszą, zaistnieć w większym ekosystemie VCT i zmienić grę – zapewniają przedstawiciele organizatora.