Kolejny talent z akademii

Drużyna młodzieżowa Natus Vincere obok MOUZ NXT może się pochwalić wypuszczeniem na świat niemałych talentów. Wszak przenosiny Ilyi "m0NESY'EGO" Osipova były jednym z najgłośniejszych transferów dokonanych ostatnimi czasy. Niczym obcym dla NAVI jest też awans graczy akademii do głównego składu, bo z kolei taką drogę przeszedł Valeriy "b1t" Vakhovsky. Teraz nadszedł czas na jeszcze inne nazwisko, o którym w wywiadach dla HLTV rozmawiali kolejno Oleksandr "s1mple" Kostiliev oraz Andrey "B1ad3" Gorodenskiy. Andrii "npl" Kukharskyi, ponieważ to o nim mowa, jest uwzględniany w planach byłych mistrzów świata.

Kukharskyi był na turnieju BLASTA w Danii, jednak tam jedynie mógł oglądać poczynania kolegów z zespołu. Tym razem, jak mówił snajper, ma być zupełnie inaczej. Niektóre mapy będzie grać on, a niektóre będzie grać Vitya (sdy) — oznajmił s1mple. Gwiazdor również dostał pytanie odnośnie do przyszłości Vityji "sdy" Orudzheva, czy będą chcieli zatrzymać go w składzie. — Nie wiem. Wcześniej wierzyłem w stu procentach, lecz teraz wszystko zależy od tego, jak będzie się spisywał npl. [...] To organizacja musi zdecydować, jak chcemy grać w następnym sezonie, gdyż jeszcze nie rozumiemy tego w stu procentach — odparł. — Zawsze wierzyłem, że przez trzy, cztery miesiące musimy grać z sdy, ponieważ on potrafi grać lepiej. Z perspektywy widza wygląda to jakbym chciał go wyrzucić z drużyny, jednak to nigdy nie była prawda — dodał.

B1ad3 z kolei uchylił rąbka tajemnicy co do wprowadzania Kukharskyiego do zespołu. — Nie było żadnych trudności, po prostu próbowaliśmy zrozumieć, na której mapie chcemy to zrobić, ponieważ kłopot z nplem jest taki, że chcemy mu dać komfortowe dla niego role – takie, jakie miał w NAVI Junior. Poświęciliśmy nawet naszych graczy z głównego składu, żeby specjalnie nie stwarzać mu żadnych przeszkód — stwierdził Gorodenskiy. Zatem przed siedemnastoletnim Ukraińcem nie tylko doskonała okazja, żeby zaprezentować, co tak naprawdę potrafi, ale też wejść szturmem do Counter-Strike'a na najwyższym poziomie.

Drużyna NAVI na BLAST World Final wygląda następująco:

Oleksandr "s1mple" Kostyliev
Denis "electroNic" Sharipov
Ilya "Perfecto" Zalutskiy
Valerii "b1t" Vakhovskyi
Vitya "sdy" Orudzhev
Andrii "nipl" Kukharskyi (zmiennik)
Andrii "B1ad3" Gorodenskyi (trener)