black team idzie po łatwy awans do play-offów Red Bull Campus Clutch

Polscy kibice mieli wczoraj powody do radości. Nasi reprezentanci rozpoczęli dzień zmagań z dość jasnym oświadczeniem w meczu przeciwko tureckiej ekipie. Wynik 13:8 dodał drużynie Jaśka "jasia" Nieliwodzkiego wiatru w żagle i następny mecz był już banalną wręcz przeprawą. Czarnogórska reprezentacja nie miała z nami szans i musiała uznać wyższość black teamu z rezultatem 13:3. Następnie przyszła jednak pora na lekcję pokory. Tej udzielili nam Kanadyjczycy, którzy zdołali wygrać po wyrównanej batalii, zakończonej 10:13. W przedostatnim dreszczowcu Polacy musieli zagrać aż trzy dogrywki. Egipski zespół nie miał zamiaru oddawać punktów zbyt łatwo. Koniec końców trzeci triumf wylądował na koncie Michała "Bulda" Sokala i spółki. W ostatnim starciu nasi rodacy mierzyli się z Argentyną. Tutaj także było bardzo blisko i cudem udało się uniknąć dogrywki. Wynik 13:11 w ostatnim meczu zapewnił nam drugą lokatę w grupie, a co za tym idzie pewny awans do play-offów.

Wyniki wczorajszych spotkań:

14 grudnia
13:00 black team 13:8 Werder Weremem Icebox
14:00 black team 13:3 amogus Icebox
15:00 black team 10:13 o7 Fracture
16:00 black team 16:14 Bravado Gaming Ascent
17:00 black team 13:11 Eternal Ten Icebox

A już dzisiaj czeka nas pierwszy mecz w ramach fazy pucharowej Red Bull Campus Clutch. Naszym następnym rywalem będzie reprezentacja Portugalii, która równie pewnie poradziła sobie w swojej grupie. QuartetoDos5 zakwalifikowało się do play-offów z pierwszego miejsca grupy H. Portugalczycy nie przegrali na razie ani jednego spotkania, tak więc wydają się bardzo groźnym rywalem. W swoim zbiorze mierzyli się z takimi przeciwnikami jak Dania czy Japonia. W składzie Quarteto znajduje się m.in. Rui "Akira" Barbosa znany z organizacji EGN Esports.

Jeśli black team poniesie porażkę, będzie to koniec przygody z Red Bull Campus Clutch 2022. Polacy będą musieli pożegnać się z brazylijskim snem i obserwować wydarzenie z trybun. Jeśli natomiast zdołają pokonać QuartetoDos5, w ćwierćfinale zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Wielką Brytanią oraz Peru. Dzisiejszy mecz rozpocznie się około godziny 16:00. Transmisję będzie można obejrzeć na Watch Party Mateusza "Emelejta" Beczkowiaka.

Dzisiejszy harmonogram Polaków:

15 grudnia
16:00 black team vs QuartetoDos5 BO3