fot. PGL/João Ferreira
Counter-Strike: Global Offensive

Ćwierćfinały BLAST Premier World Final 2022 za nami. Kto pozostał w walce o mistrzostwo?

Krystian Dziok16.12.2022, godz. 23:36

Za nami dzień ćwierćfinałowych spotkań podczas BLAST Premier World Final 2022. Naprzeciw siebie stanęły drużyny, które na swoim koncie posiadały po jednej porażce. Oba mecze rozegrały się w formacie BO3.

Najlepszy gracz świata nie daje rady

Zmagania rozpoczęliśmy od starcia Teamu Liquid i Natus Vincere. Jako pierwszy rozegrany został Overpass, który był wyborem NAVI. Ukraińsko-rosyjska piątka rozpoczęła po stronie defensywnej, której jednak nie potrafiła dobrze wykorzystać. Mówi się, że ta mapa sprzyja grze po stronie anty-terrorystów, ale Oleksandr "s1mple" Kostyliev i jego koledzy nie potrafili wykorzystać tej zasady. W pierwszej połowie potyczki uzyskali oni zaledwie sześć punktów. Po zmianie stron TL ani razu nie poczuło oddechu rywala na swoim karku. Reprezentanci Ameryki Północnej spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i zakończyli Overpassa rezultatem 16:10. Następnie przenieśliśmy się na Ancient. Tam Amerykanie z Łotyszem w składzie po teoretycznie trudniejszej stronie atakującej zdobyli aż jedenaście punktów. Niestety dla nich, w drugiej części NAVI zaliczyło przekonujący powrót do mapy. Sukcesywnie zdobywali punkt za punktem i ostatecznie posiadacze najlepszego gracza dekady wygrali mapę wynikiem 16:14. Rozstrzygnięcie przyniósł Mirage, gdzie wyraźnie poirytowane Liquid nawet przez chwilę nie wypuściło zwycięstwa z rąk, zamykając mapę rezultatem 16:9.

Starcie wybitnych indywidualności

Druga potyczka rozegrała się pomiędzy G2 Esports a Teamem Vitality. Nuke, wybór Samurajów, został totalnie przez nich zdominowany. Nikola "NiKo" Kovač i jego drużyna fantastycznie zaprezentowali się w ataku, zdobywając dwanaście oczek, a w obronie nie stracili oni ani jednego punktu. Rewanż przyszedł na Vertigo, gdzie po zaciętym boju i jednej dogrywce Pszczoły wygrały 19:15. Ostatnią mapą dnia okazał się debiutujący na turnieju rangi tier1 Anubis. Pierwsza połówka zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem Vitality, jednak gdy G2 doszło do ataku, nie pozostawiło rywalom żadnych złudzeń. Pewnie wygrało dziewięć rund, oddając przeciwnikowi zaledwie trzy. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 16:11.

Wyniki ćwierćfinałowych spotkań BLAST Premier World Final:

16 grudnia
12:30 Team Liquid 2:1 Natus Vincere Overpass 16:10
Ancient 14:16
Mirage 16:9
16:45 G2 Esports 2:1 Team Vitality Nuke 16:3
Veritgo 15:19
Anubis 16:11

Wszystkie mecze BLAST Premier World Final 2022 wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu.