Kupuj częściej i taniej

Największe modyfikacje w nowym patchu Call of Duty: Warzone 2.0 dotyczą stacji zaopatrzeniowych. Przede wszystkim drastycznie zwiększono ich liczbę w każdej grze, bo średnio została ona podwojona. Do tej pory próba wskrzeszenia sojusznika czy zakupienia ekwipunku szczególnie w późniejszych fazach rozgrywki graniczyły wręcz z cudem, bo sklepów było mało, a do tego były one obiektem zainteresowania wszystkich rywalizujących ekip, więc ryzyko bezpiecznego skorzystania z nich było ogromne. Taka zmiana powinna pomóc meczom nabrać tempa, bo oznacza to także, że zwiększy się pula dostępnych BSP czy innych ułatwiających zwycięstwo akcesoriów.

Dodatkowo deweloperzy obniżyli cenę spersonalizowanych broni, które każdy z graczy może zakupić w wybranej stacji zaopatrzenia. Koszt pozyskania jednej wcześniej przygotowanej przez gracza giwery będzie wynosił teraz zaledwie 2500$, a zatem jedynie połowę ceny, która obowiązywała do tej pory.

Inne usprawnienia

Inną zmianą, która ma usprawnić rozgrywkę, jest przyspieszenie publicznych zrzutów zaopatrzenia z trzeciej strefy do drugiej. Wszystko to powoduje, że obecnie o wiele łatwiej jest wejść w posiadanie silniejszych i celniejszych karabinów, choć w porównaniu z pierwszą częścią Call of Duty: Warzone i tak trzeba się nieźle postarać.

Co więcej, z Call of Duty: Warzone 2.0 tymczasowo wycofane zostały Ciężkie Śmigłowce. Jak twierdzą twórcy, muszą dobrze zastanowić się nad ich balansem, bo te potężne maszyny okazały się szczególnie uciążliwe w końcowych etapach rozgrywki. Wprowadzono też zmianę, dotyczącą strefy rozdzielającej się na kilka mniejszych, które następnie pod koniec meczu się łączyły. Teraz opcja ta powinna występować w zaledwie około 15% potyczek. Poza tym naprawiono kolejne bugi, zarówno te występujące przed rozgrywką, jak i w jej trakcie.