Już bez Polaków w wyjściowym składzie BDS...

W porównaniu z minionym splitem LEC doszło przede wszystkich do zmniejszenia liczby Polaków w wyjściowej piątce – i to zmniejszenia najbardziej możliwego, bo w nadchodzącym sezonie nie zobaczymy ani jednego naszego rodaka na Summoner's Rifcie w szeregach BDS. Jeszcze kilka miesięcy temu mogliśmy śledzić poczynania Tobiasza "Agresivoo" Ciby na topie, Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego w dżungli oraz Roberta "Erdote" Nowaka na pozycji wspierającego. Teraz miejsca trzech graczy znad Wisły zajmą odpowiednio Adam "Adam" Maanane, Théo "Sheo" Borile oraz Labros "Labrov" Papoutsakis.

Pierwszego z nich kojarzą z pewnością fani Fnatic, bo to właśnie w tej drużynie Francuz zadebiutował w LEC... oraz pożegnał się w kontrowersyjnych okolicznościach. Sheo choć gra w BDS już od roku, teraz otrzymał promocję do głównego składu i w styczniu zaliczy swój debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Najdłuższym stażem w LEC ze wspomnianej trójki może pochwalić się Labrov, który przez ostatnie dwa i pół roku reprezentował barwy Teamu Vitality, a teraz powalczy o mistrzostwo czołowej ligi regionu EMEA już pod inną banderą.

Na tym jednak nowości w wyjściowej piątce BDS się nie kończą, bo do zmiany doszło również na pozycji strzelca. Tu sytuacja jest podobna jak z dżunglerem oraz toplanerem, a mianowicie w poszukiwaniu wzmocnień BDS postanowiło dać awans graczowi akademii – Jušowi "Crownie'emu" Marušičowi. Dla Słoweńca oznacza to powrót do LEC po roku przerwy oraz ponowne złączenie sił z Labrovem. Jedynym zawodnikiem, który zachował miejsce w wyjściowym składzie jest Ilias "nuc" Bizriken, wcześniej znany pod pseudonimem NUCLEARINT.

...ale za to z Polakami w sztabie szkoleniowym

Razem z prezentacją nowego składu Team BDS ogłosił również sztab trenerski na ten sezon LEC. Tu również nie zabrakło promocji członków z akademii, co zdecydowanie ucieszy fanów Marka "MenQ" Dziemiana. 28-latek wreszcie zapewnił sobie miejsce w czołowych rozgrywkach EMEA, gdzie będzie pełnił funkcję trenera strategicznego. Co więcej, jego przełożonym w dalszym ciągu będzie Adrien "GotoOne" Picard, który podobnie jak MenQ w ostatnim czasie dbał o wyniki akademii, a od teraz będzie głównym trenerem pierwszego składu. Mówiąc o sztabie szkoleniowym Teamu BDS nie sposób pominąć również nowego analityka formacji, czyli Damiana "Arcesa" Osucha, który przez miniony rok wspomagał Rogue i pomógł wywalczyć Łotrzykom mistrzostwo LEC.

Skład Teamu BDS na LEC 2023:

Team BDS Adam "Adam" Maanane
Théo "Sheo" Borile
Ilias "nuc" Bizriken
Juš "Crownie" Marušič
Labros "Labrov" Papoutsakis
Adrien "GotoOne" Picard