Historia NNO Prime

Plotki o dołączeniu polskich zawodników do niemieckiej organizacji pojawiły się już jakiś czas temu, jednak teraz doszło do oficjalnego ogłoszenia składu. NoNeedOrg Prime jest organizacją stworzoną przez Frederika "NoWaya" Hintereggera, który początkowo chciał jedynie grać w drugiej lidze niemieckiej, by przynajmniej częściowo powrócić do swoich korzeni profesjonalnego gracza. Szybko jednak okazało się, że wraz z innymi streamerami, którzy swego czasu byli absolutnie wybitnymi zawodnikami na scenie, radzi sobie wprost wybitnie na tle swoich konkurentów. Mało tego – NNO zakwalifikowało się do turnieju promocyjnego, gdzie zdołało wywalczyć sobie awans do głównych rozgrywek Prime League, pokonując w finale dolnej drabinki Herthę BSC, w której grał Mateusz "Matislaw" Zagórski. Ostatecznie jednak streamerzy nie mogli transmitować swoich gier w głównej lidze, dlatego też postanowili zrobić skład z całkowicie nowymi zawodnikami.

Polacy za granicą

Mateusz "Matislaw" Zagórski w tym roku po raz pierwszy miał okazję grać poza Ultraligą, chociaż na naszej scenie był istną legendą. Osiągnął chociażby finał European Masters wiosną 2020 roku. Dwa ostatnie splity spędził jednak w drugiej dywizji Prime League, reprezentując barwy Herthy BSC. Wiosną tego roku wygrał tamtejsze rozgrywki, jednak latem po zaciętym finale jego zespół musiał uznać wyższość NoNeedOrg. Sytuacja powtórzyła się podczas turnieju promocyjnego, gdzie drużyna Matislawa również poległa wynikiem 2:3. Ekipa polskiego midlanera okazała się natomiast najlepsza podczas Prime Super Cup, gdzie w finale zwyciężyła BIG.

Dominik "ZAMULEK" Biela zdecydowanie nie miał najłatwiejszego roku w swojej karierze. Najpierw wiosną reprezentował barwy grającego w League of Legends European Championship EXCEL ESPORTS, czyli JDXL. Podczas fazy zasadniczej grał wyśmienicie, jednak jego formacja odpadła już w pierwszej rundzie play-offów. Po tym sezonie organizacja rozstała się z nim, jednak nie musiał długo szukać nowej drużyny. Szybko zainteresowało się nim hiszpańskie UCAM Tokiers. Tam również nie dopisało mu szczęście. Początek splitu był fatalny, a dodatkowo jego leśnik przeszedł na emeryturę w trakcie trwania rozgrywek. Organizacja szybko musiała znaleźć zastępstwo. Ostatecznie ZAMULEK zajął siódme miejsce w lidze, ale wygrał turniej promocyjny oraz Iberian Cup, pokonując Team Heretics.

Sam skład NNO Prime złożony jest z najlepszych graczy drugiej ligi niemieckiej oraz duetu, który zdecydowanie może zaskoczyć. Być może to właśnie ta ekipa będzie największą niespodzianką rozgrywek za naszą zachodnią granicą.

Skład NNO Prime, który będzie występował w Prime League w 2023 roku:

Julien "Flamer" Berschuck
Leon "Lamabear" Krüger
Mateusz "Matislaw" Zagórski
Dominik "ZAMULEK" Biela
Ángel "DuaLL" Fernández Alvarez