Pyrka z wielką szansą

Dla Pyrki dołączenie do Case może być idealną okazją do odratowania swojej nadszarpniętej w ostatnich latach reputacji. Przygodę na polskiej scenie zakończył wprost fatalnie. Podczas 6. sezonu Ultraligi nie zdołał wraz z AGO Rogue dotrzeć do finału, a na European Masters zaliczył przeciętny występ. Po zakończonym epizodzie na rodzimym podwórku postanowił wybrać Hiszpanię i Movistar Riders to organizacja z historią oraz marką, która do tej pory była gwarantem sukcesu w Superlidze. Wiosną jego formacja wykonała plany minimum i w końcu dostała się do play-offów ligi, zajmując 6. miejsce. Niemniej lato było w wykonaniu Grześkowiaka zwyczajnie fatalne – był on najgorszym wspierającym w całej lidze, a jego drużyna zajęła 10. miejsce. Teraz nasz rodak ma okazję, by ponownie zyskać na wartości u boku niezwykle obiecującego składu.

Ambicje Casemiro

Jeżeli chodzi o samo Case Esports, to organizacja ta została założona przez Casemiro pod koniec 2019 roku, jednak dopiero rok później zdecydowała się na stworzenie dywizji League of Legends. Na początku tego roku poznaliśmy skład, który miał dwa splity później awansować do pierwszej dywizji Superligi. Grał tam nawet Polak, Miłosz "R4VEN" Domagalski. Prawda okazała się jednak o wiele bardziej przygnębiająca. O ile jednak wiosna była dla ekipy bezbłędna, tak latem reszta ligi zaczęła doganiać ekipę znanego piłkarza. Case dzięki wiosennemu splitowi dostało się co prawda do turnieju promocyjnego i wygrało nawet 3:0 z MAD Lions Madrid, aczkolwiek przeszkodą w uzyskaniu celu okazało się Guasones, które w finale dolnej drabinki wygrało 3:2.

Casemiro jednak nie poddaje się. Tym razem stworzył zespół, który ma rozgromić drugą dywizję Superligi. Zdecydowano się nawet na Jeona "Raya" Ji-wona, który znany jest m.in. z występu na Worlds w 2018 roku, gdzie wraz z Edward Gaming osiągnął ćwierćfinał. Jedno jest pewne – piłkarz, który do niedawna reprezentował Real Madryt, nie powiedział ostatniego słowa i chce dołączyć do głównej ligi hiszpańskiej, gdzie swoje ekipy posiadają już m.in. FC Barcelona, a także wychowanek Dumy Katalonii, Gerard Piqué, który jest współzałożycielem KOI.

Skład Case Esports prezentuje się następująco:

Jeon "Ray" Ji-won
Dimitar "LeBron" Kostadinov
Javier "Javier" Carmona Garcia
Samet "Coldraa" Safran
Łukasz "Pyrka" Grześkowiak