Na początku czerwca Polska Liga Esportowa i PKN Orlen poinformowały o nawiązaniu współpracy, której efektem było stworzenie PLE.GG Orlen F1 Cup, czyli rozgrywek dla kierowców esportowych na wirtualnych torach Formuły 1.

Zakończyliśmy właśnie drugi cykl turniejów, w którym ponownie najlepszy okazał się Jakub Rzeszut. Kierowca Uralkali Haas F1 Team pokazał jeszcze lepszą formę niż w pierwszym sezonie, triumfując w 6 z 12 wyścigów. To przełożyło się na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 42 punktów przewagi nad drugim Patrykiem Krutyjem. Rywalizacja tych dwóch kierowców na wirtualnych torach F1 była motorem napędowym nie tylko dla kibiców, ale również dla ich kolegów z padoku. Na osłodę Krutyjowi pozostało mistrzostwo w klasyfikacji konstruktorów, które zdobył dla Scuderia Ferrari Mission Winnow wspólnie z Wojciechem Bobrowiczem.

Klasyfikacja generalna PLE.GG Orlen F1 Cup #2:

  1. Jakub Rzeszut, 2500 PLN
  2. Patryk Krutyj, 1500 PLN
  3. Szymon Łukomski, 1000 PLN
  4. Wojciech Bobrowicz, 600 PLN
  5. Przemysław Hubacz, 400 PLN

Za nami drugi sezon rozgrywek F1, które organizujemy wspólnie z PKN Orlen i jestem naprawdę zadowolony z tego, jak rozwija się ten projekt. Każdy kolejny wyścig generował nową dawkę emocji, ale serdecznie gratulujemy Kubie, bo pokazał, że w tym roku był najlepszym kierowcą w kraju – mówi Kamil Zieliński, Project Manager PLE.

Polska Liga Esportowa to czołowy polski organizator rozgrywek esportowych, zajmujący się profesjonalizacją rynku. PLE od kilku lat umacnia swoją pozycję rynkową, wchodząc w silne partnerstwa i wzmacniając sieć sponsoringową. Celem Polskiej Ligi Esportowej jest wspieranie drużyn, dzielenie się swoim know-how oraz promocja esportu. Pod patronatem

PLE występują czołowe polskie drużyny esportowe w zmaganiach CS:GO, VALORANT, FIFA i grach simracingowych.

Źródło: informacja prasowa