Cryptova z nowym planem po rozczarowującym lecie

Cryptova weszła w letni split ligi czesko-słowackiej z solidnym składem. W końcu grali tam doświadczony na polskiej scenie Meleks zdobywający wcześniej mistrzostwa Hitpoint Masters Sacrifice czy też Olof "Flaxxish" Medin mający za sobą przeszłość w League of Legends Championship Series Europe, czyli duchowego poprzednika League of Legends European Championship. Jednak dobrej gry zabrakło, a formacja zajęła dopiero piąte miejsce w lidze z wynikiem 7-7. Po tym na zimowy split OVA zdecydowała się na zmiany w dżungli oraz na solowych alejkach. W wyniku tych w jej składzie pojawili się Bartosz "makony" Dąbrowski oraz wspomniany już Kokos. Nie poszło im jednak najlepiej, a na kończący sezon turniej eLEAGUE Winter Cup 2022 został tylko ten drugi. Na rozgrywki Cryptova zakwalifikowała się bez większych problemów, aczkolwiek podczas nich przegrała pierwsze spotkanie 0-3 z tranquillo hermano. Tam zaś głównymi gwiazdami byli grający w lidze hiszpańskiej Adrian "Odi11" Kruk i Jakub "Dreedy" Viceník, a w dżungli grał nowy nabytek Goskilli, czyli Jiří "Savero" Odehnal.

Z pewnością porażka na tak klasowych graczy nie powinna być powodem do wstydu, co najwidoczniej rozumie sama organizacja, ponieważ postanowiła zostawić cały skład. Tym samym zobaczymy w nich wspomnianą już dwójkę Polaków. Dla Kokosa będzie to wielka szansa na pokazanie się szerszej publiczności. Wcześniej 17-letni dżungler grał jedynie w amatorskich turniejach, zaś letni split tego roku spędził w Elementalist, z którym zajął siódme miejsce w drugiej dywizji Ultraligi. Dla Meleksa natomiast gra w Cryptovie będzie kolejną okazją do powrotu do dawnej świetności. W 2018 roku brat Sebastiana "Sebekxa" Smejkala plasował się w czołowej czwórce na wszystkich turniejach na polskiej scenie.

Skład czeskiej formacji dopełniają Jakub "Kulvas" Kotulan, Michal "Defflok" Kratochvíla oraz Lukáš "Esko" Endl. Trójka Czechów gra już trochę na rodzimej scenie, lecz brakuje im sukcesów. Głównym trenerem jest również Czech – a dokładnie Lukáš "Lukke" Khol, mający za sobą jedynie epizod na scenie amatorskiej. Co ciekawe, trenerem pozycyjnym od dolnej alei został Jacek "Blodgharm" Czerwiński, który wcześniej pracował w Goskilli. Trudno ocenić na razie szanse OVA w lidze, gdyż nie znamy jeszcze reszty składów.

Tak prezentuje się pełny skład Cryptova na przyszły sezon Hitpoint Masters:

Jakub "Kulvas" Kotulan
Dominik "Kokos" Krzoska
Michal "Defflok" Kratochvíla
Lukáš "Esko" Endl
Symeon "Meleks" Smejkal
Lukáš "Lukke" Khol