Nowe wyzwanie dla graczy

Ów showmatch odbędzie się co prawda na znanym dobrze Summoner's Rifcie, aczkolwiek w zupełnie odmienionym formacie. Mimo iż drużyny będą grały do dwóch zwycięstw (czyli standardowe BO3), to podczas każdej z gier nie będą one miały do dyspozycji banów, a poszczególne postacie będą mogły zostać wybrane tylko raz na przestrzeni całego spotkania. Dodatkowo gracze na danej pozycji będą mogli wystąpić zaledwie raz w serii, więc będzie to okazja do zobaczenia m.in. Martina "Rekklesa" Larssona czy Adriana "Trymbiego" Trybusa w zupełnie nowych rolach.

Znamy składy drużyn na LEC Season Kickoff

I choć zarówno Rekkles, jak i Trymbi będą musieli popisać się szerszą niż zazwyczaj pulą grywalnych bohaterów, a do tego występować będą na innych pozycjach, to być może zobaczymy ich przynajmniej w jednej grze w duecie na dolnej linii. Polski wspierający znalazł się bowiem w tej samej drużynie co Szwed, a oprócz nich zespół pod nazwą Team Dynasty będzie reprezentować trójka LEC-owych debiutantów w postaci Thomasa "Exakicka" Foucou, Doğukana "113" Balcı oraz Shunsuke "Eviego" Murase. Naprzeciw nich stanie Team Legacy w składzie Andrei "Odoamne" Pascu, Martin "Yike" Sundelin, Luka "Perkz" Perković, Théo "Sheo" Borile oraz Zdravets "Hylissang" Galabov. W praktyce więc będziemy mogli zobaczyć po jednym reprezentancie z każdej z drużyn LEC.

Team Dynasty Team Legacy
Martin "Rekkles" Larsson  Andrei "Odoamne" Pascu
KOI logo Adrian "Trymbi" Trybus  Martin "Yike" Sundelin
 Thomas "Exakick" Foucou Team Vitality Luka "Perkz" Perković
 Doğukan "113" Balcı Team BDS Théo "Sheo" Borile
 Shunsuke "Evi" Murase MAD Lions Zdravets "Hylissang" Galabov

Kiedy i gdzie oglądać?

LEC Season Kickoff rozpocznie się w środę 11 stycznia o godzinie 17:00, a transmisja będzie dostępna na LoL Esports. Jeszcze wcześniej, bo już o godzinie 16:00, na fanów LEC czekać będzie Trevor "Quickshot" Henry na TikToku LEC. To nie wszystkie atrakcje w ramach Season Kickoff – zmagania będą toczyć się również w innych regionach, a szczegółową rozpiskę tego, jakie ligi i kiedy będzie można oglądać znajdziecie pod tym adresem.