Austrian Force wraca ze sponsorem

Austrian Force to organizacja, która od lat gra w drugiej klasie rozgrywkowej w Niemczech. Ponadto drużyna znana jest z tego, że grają i pracują w niej Polacy. Na przestrzeni kilku ostatnich splitów występowali tam: Marcin "behave" Pawlak, Hubert "Slipper" Burzec, Jakub "Ariana" Śliwonik oraz Franciszek "Harpoon" Gryszkiewicz. Za to trenerami byli: Konrad "Respite" Słomiński, Michał "Serek" Nowocień i Kasper "Kaspersky" Gutkowski. Jednak austriackiej formacji nigdy nie szło z wynikami i zwykle ledwo utrzymywała się w lidze. A latem tego roku spadła do trzeciej ligi niemieckiej. Po tym jednak organizacja przejęła miejsce w drugiej dywizji Prime League od TT willhaben. Natomiast sponsor tytularny, będący największym portalem ogłoszeniowym w Austrii, postanowił współpracować z AF i tak oto w przyszłym sezonie zobaczymy ekipę o nazwie Austrian Force willhaben.

Ekipa na podbój drugiej dywizji Prime League

W niej zaś będzie grało czterech graczy z doświadczeniem w Prime League 2nd Division, a w tym trzech byłych zawodników TT willllhaben. Na topie zagra Benjamin "Crowno" Micic, mający za sobą bardzo udany split. Austriak wygrał trzecią ligę niemiecką, po czym awansował do drugiej. Za to na koniec roku dotarł do półfinału superpucharu Niemiec, co jest jego największym sukcesem w karierze. W dżungli w Austrian Force willhaben zagra zaś znany z innych lig Thomas "Noltey" Nolte. Brytyjczyk już w 2021 roku, gdy grał w Teamie Singularity, otarł się o awans na EU Masters. Wtem w najważniejszym meczu SNG przegrało 2:3 z późniejszym wicemistrzem tego turnieju, czyli Fnatic Rising. Natomiast sezon 2022 Noltey spędził w IZI Dream, z którym zdominował drugą ligę francuską i prawie awansował do pierwszej. Najmniejsze doświadczenie ma środkowy Austrian Force willhaben, którym jest Gurjot "Nan0" Singh. Austriak urodzony w Indiach zaczął poprzedni rok w akademii AF, a skończył go w głównym składzie formacji.

Polskich fanów najbardziej zaś może interesować botlane Austrian Force, który utworzą Piwek i Highway. Ten pierwszy już trochę esportowego świata zwiedził, gdyż grał w ligach: holenderskiej, portugalskiej oraz greckiej. Niestety Piwek rozczarował wiosną tego roku, ponieważ z mocnym na papierze Illuminar Gaming zajął dopiero dziewiąte miejsce w Ultralidze. Lato zaś spędził on w TT willhaben, z którym uplasował się na szóstej pozycji w drugiej dywizji PRM.  Fundamentem TTW był zaś Highway, gdyż spędził tam 1,5 roku. To z polskim wspierającym formacja awansowała do drugiej dywizji Prime League i to z nim otarła się o awans do pierwszej. Dzięki dobrym wynikom latem 2022 roku Highway dołączył do Bifrost, z którym jednak nie udało mu się za wiele osiągnąć i odpadł w pierwszej rundzie play-offów NLC. Trenerem AF został zaś Niemiec Dat "Light" Nguyen, będący w niej od początku swojej esportowej kariery.

Tak prezentuje się pełny skład Austrian Force na przyszły sezon:

Benjamin "Crowno" Micic
Thomas "Noltey" Nolte
Gurjot "Nan0" Singh
Kamil "Piwek" Staroń
Jakub "Highway" Baranowski
Dat "Light" Nguyen