BK ROG Esports debiutuje

BK ROG Esports zadebiutowało w esportowym League of Legends w tym roku. Formacja brała udział w rozgrywkach drugiej ligi francuskiej, w których zajęła ósme miejsce wiosną i 7-8 miejsce latem. Natomiast rok BK zakończyło odpadnięciem w drugiej fazie Coupe de France (Superpuchar Francji). To jednak najwidoczniej nie satysfakcjonowało organizację, gdyż ta wykupiła od Mirage Elyandra miejsce w głównej dywizji LFL. Ponadto BK ROG Esports nie chce być ligowym średniakiem i zdecydowało się na mocny na papierze skład.

Największą gwiazdą BK jest wracający zza oceanu Milo "Pridestalkr" Wehnes. Holender ma za sobą całkiem solidny rok w League of Legends Championship Series w barwach Golden Guardians. GG zajęło szóste oraz ósme miejsce w amerykańskich rozgrywkach, choć na koniec próbowało grać z innym dżunglerem. Należy jednak pamiętać o tym, że Pridestalkr przed dołączeniem do GG był uważany za najlepszego dżunglera w europejskich ligach regionalnych. Natomiast teraz wraca, by odzyskać to miano. Jeśli mowa o mocnych punktach, to takim w BK ROG Esports będzie również Paweł "Czekolad" Szczepanik. Polak wraz z wspomnianym Holendrem spędzili pół roku w mousesports, z którym wygrali superpuchar Niemiec. Wcześniej nasz środkowy grał w Excel Esports w League of Legends European Championship, a przed tym wygrał EU Masters Summer 2020 wraz z AGO Rogue. Za to w sezonie 2022 występował w GameWard, z którym latem udało mu się dotrzeć do półfinału najważniejszego na scenie ERL turnieju.

Czy Koreańczycy podbiją region EMEA?

Największą niewiadomą, która zdefiniuje BK ROG Esports jest dwójka młodych Koreańczyków. Na górnej alei zagra Jeon "Howling" Ho-bin, będący wychowankiem Liiv SANDBOX. 19-letni zawodnik ma za sobą standardową na rodzimej scenie karierę. Najpierw grał w akademii LSB, później w drużynie challenger, a na koniec dostał szansę w podstawowym składzie, w którym zagrał cztery mapy i wszystkie przegrał. Większe doświadczenie ma strzelec BK, czyli Kim "Trigger" Eui-joo. Koreańczyk swoją karierę zaczynał w APK Prince, z którym awansował do League Champions Korea. Jednak tam już mu nie wychodziło, podobnie źle było w grającym w LoL Pro League Victory Five, do którego dołączył później. Po tych niepowodzeniach Trigger zdecydował się zrobić krok w tył i przeszedł do T1 Challengers. Tam zaś plasował się w czołówce ligi. A na turnieju Asia Star Challengers Invitational 2022 (azjatycki odpowiednik EMEA Masters) dotarł do półfinału.

Wszystko dopełni Đai-vinh "Veignorem" Lussie. Francuski wspierający wiosną 2022 roku grał w BK ROG Esports. Za to letni split spędził w Team GO i jest uważany za zawodnika ze sporym potencjałem. Trenerem zaś został Serdar "Pades" Padeş znany ze swojej rodzimej tureckiej sceny, aczkolwiek wiosną 2022 roku prowadził już BK ROG. Wcześniej zaś prowadził Fenerbahce Esports, SuperMassive oraz brazylijskie Flamengo Esports, a latem 2022 roku trenował NASR Turkey.

Tak prezentuje się pełny skład BK ROG na nadchodzący sezon:

Jeon "Howling" Ho-bin
Milo "Pridestalkr" Wehnes
Paweł "Czekolad" Szczepanik
Kim "Trigger" Eui-joo
Đai-vinh "Veignorem" Lussie
Serdar "Pades" Padeş