Dark Passage wprowadza poprawki

Ten sezon będzie pierwszą edycją TCL w roli EMEA ligi regionalnej. Jednak tureccy fani mają mimo wszystko powody do radości, gdyż ich liga dysponuje aż trzema slotami na EU Masters, także będzie się o co bić. Głównymi faworytami do mistrzostwa wydają się FUT Esports i Papara SuperMassive. Natomiast dziś swój skład na zbliżający się sezon opublikowało Dark Passage. Formacja po średnim sezonie pozostawiła zaledwie 2/5 swojego składu z zeszłego roku i pozyskała trójkę nowych zawodników.

Największe doświadczenie z nowego składu Dark Passage ma dżungler, İlyas "Stomaged" Furkan Güngör. Turek w latach 2016-2019 wraz z SuperMassive Esports dominował rodzimą scenę, czterokrotnie wygrywając TCL. W efekcie Stomaged i spółka trzy razy pojechali na Mid-Season Invitational, a raz pojawiło się nawet na Worlds. Niemniej w 2020 roku SUP finiszowało dopiero na 5-6. lokacie, a Furkan Güngör zawiesił swoją karierę. Wrócił dopiero wiosną 2022 roku, dołączając do greckiego Olimpiacos Allmou. Jednak nie pograł tam długo, gdyż został zmieniony w trakcie splitu. Drugim Turkiem w DP jest Alihan "Pbd" Ocaklı, który spędził w tym zespole trzy lata. Ale to dopiero 2022 był najlepszym rokiem w karierze wspierającego, ponieważ wiosną zajął 3-4. miejsce, a latem uplasował się na 5-6. pozycji w TCL.

Czy Kackos pozostanie tym razem na dłużej?

Polskich fanów zaś najbardziej interesować może nowy toplaner formacji, gdyż nim został Kackos. Polak w swojej karierze zwiedził już mnóstwo ekip. W Ultralidze grał w RSIX-TEAMIE, w piratesports i w K1CK, z którym zdobył wicemistrzostwo kraju. Natomiast w lidze hiszpańskiej reprezentował eMonkeyz, Cream Real Betis oraz MAD Lions Madrid. Z kolei latem ubiegłego roku występował już w akademii Misfits Gaming i zajął wraz z nią 5. miejsce w lidze francuskiej. Ewidentnie widać więc, że Kubziakowskiemu brakuje stabilizacji. W końcu we wszystkich drużynach, w których grał, spędził co najwyżej jeden split.

Dark Passage dopełnia dwójka Koreańczyków. Środkowy Kang "Jool" Dong-soo grał już w formacji latem tego roku, a wcześniej występował również w innym przedstawicielu TCL, Teamie AURORA. Natomiast na rodzimej scenie ukształtowały go występy w DWG KIA Challengers, lecz nie osiągał tam specjalnie okazałych wyników. Za to grający na pozycji strzelca Hong "Bini" Geon-bin wywodzi się z BRION Challengers, z którym też nie szło mu zbyt dobrze. Ostatni sezon spędził on w Besiktas Esports i zajął 7. oraz 9. miejsce w tureckich rozgrywkach. Co ciekawe obaj gracze z Korei Południowej współpracowali ze sobą wcześniej w amatorskim zespole Gyeonggi.

Tak prezentuje się pełny skład Dark Passage na przyszły sezon:

Krzysztof "Kackos" Kubziakowski
İlyas "Stomaged" Furkan Güngör
Kang "Jool" Dong-soo
Hong "Bini" Geon-bin
Alihan "Pbd" Ocaklı
Cenk "EliWood" Parlak