"Zdałem sobie sprawę, że moją wartością nie jest już bycie graczem na serwerze"

Kariery niezwykle bogatej, bo Happy ma za sobą grę w CS: Source, CS: Global Offensive oraz VALORANCIE. W Counter-Strike'u reprezentował tak znane marki, jak Team EnVyUs, Team LDLC czy też Team Vitality, co przełożyło się na dwa triumfy na mistrzostwach świata – w 2014 oraz w 2015 roku. Niemniej już w połowie 2020 roku doświadczony Francuz zaczął próbować swoich sił w grze Riot Games, zdobywając angaż kolejno w Giants, EXCEL ESPORTS oraz Teamie BDS. Nigdzie jednak nie zagrzał on miejsca ani też nie odniósł większych sukcesów. Zresztą od lutego ubiegłego roku w ogóle pozostawał on poza grą, gdyż dobiegła końca jego współpraca z BDS. Dziś wiemy już, że Schopenhauer grać już nigdzie nie będzie, gdyż zdecydował się on spróbować swoich sił jako trener.

Kiedy podjąłem decyzję? To miało miejsce w czasie, gdy byłem analitykiem podczas rozgrywek francuskiej ligi. Oglądanie tych wszystkich meczów i zauważenie, jak wiele doświadczenia i wskazówek mogę dać tym wszystkim graczom sprawiło, iż zdałem sobie sprawę, że moją wartością nie jest już bycie graczem na serwerze, tylko kimś, stoi za zespołem. To przyszło naturalnie i po krótkim czasie mój umysł nastawił się na zadanie: Chcę pomóc zespołowi w osiągnięciu wielkości. Wiem, że przede mną długa droga, by zostać jednym z najlepszych trenerów, ale ta kwestia stała się wszystkim, co chcę robić i o czym myślę – wyjaśnił sam 31-latek we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Happy obejmie zespół w Ameryce Północnej

Nowym pracodawcą Happy'ego zostało M80 – zespół w Ameryki Północnej, który już za kilka tygodni rozpocznie zmagania na poziomie VALORANT Challengers. Jego trzon tworzą byli członkowie Ghost Gaming, chociaż nietylko, bo Daniel "eeiu" Vucenovic związany był z NRG, zaś Alexander "Zander" Dituri z Vision 1. – Mój nowy dom? M80, drużyna wypełniona utalentowanymi zawodnikami, którzy mają jeden cel: zdobyć miejsce w międzynarodowej lidze poprzez wygranie turnieju Ascension. Przed nami dużo pracy i trudnych bitew, wierzę jednak w tę grupę graczy. Mamy wszystko, co potrzebne, by osiągnąć sukces – zapewnił sam Schopenhauer, któremu pozostaje teraz czekać na trenerski debiut.

Skład M80 prezentuje się następująco:

Alexander "Zander" Dituri
Daniel "eeiu" Vucenovic
Marc-Andre "NiSMO" Tayar
Mouhamed "johnqt" Ouarid
GianFranco "koalanoob" Potestio
Vincent "Happy" Schopenhauer (trener)