Wtorek rozpoczęliśmy od hitowego starcia. Kacper "Furman" Furmanek (Lech Poznań) zmierzył się z Miłoszem "miloszem93" Bogdanowskim (Legia Warszawa). Pojedynek tych graczy zakończył się dwa razy podziałem punktów po wyrównanych spotkaniach. Tego dnia byliśmy również świadkami pierwszej porażki w rozgrywkach PRO Bartosza "bejotta" Jakubowskiego (Widzew Łódź) oraz Damiana "damiego" Augustyniaka (Raków Częstochowa).

Drugi tydzień rozgrywek zakończyliśmy na naszym pierwszym oficjalnym streamie. Poprowadzili go Robert "Lisek" Liszka oraz Krzysztof "Mr.Cogito" Lenarczyk. Widzowie mogli na żywo obserwować dwa dwumecze:

  • TheGameSimon (PGE FKS Stal Mielec) – bejott (Widzew Łódź)
  • damie (Raków Częstochowa) – Polako (Radomiak Radom)

Podczas transmisji zawodnicy zagwarantowali nam piękny pokaz ofensywnego futbolu, ponieważ w czterech spotkaniach padło aż 21 goli.

Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski (Lechia Gdańsk) oraz Szymon "Błachu" Błachowiak (Pogoń Szczecin) mogą tydzień rozgrywek uznać za udany. Jako jedyni zdobyli dwanaście punktów w tej serii spotkań. Reprezentant Biało-Zielonych jest liderem po 8. kolejkach, a zawodnik Portowców znajduje się aktualnie na najniższym stopniu podium. Na wyróżnienie zasługuje drugi w tabeli Dawid "Dewidek" Kamasiński (Piast Gliwice), który jako jedyny nie poniósł jeszcze w tym sezonie ani jednej porażki.

Po wczorajszych spotkaniach doszło do lekkich rotacji w czubie tabeli.

Lider jednak wciąż ten sam

Opublikowany przez PKO Bank Polski Ekstraklasa Games Czwartek, 12 stycznia 2023

Kolejny tydzień rozgrywek PKO BP Ekstraklasa Games PRO wystartuje już w najbliższy wtorek. Wybrane mecze każdej z nadchodzących kolejek będzie można oglądać na żywo co środę o 22:30 na Facebooku PKO BP Ekstraklasa Games oraz na Twitchu i YouTube Polsat Games.

Źródło: informacja prasowa