Za Wilkami słodko-gorzki sezon

Iron Wolves mają za sobą słodko-gorzki sezon. Wiosną ekipa Sauliusa "Sauliusa" Lukošiusa spisała się bardzo dobrze, gdyż zajęła miejsce w czołowej trójce Ultraligi i otarła się o awans do wielkiego finału, ale ostatecznie przegrała w play-offach 2:3 z Teamem ESCA Gaming. Później jeszcze w fazie play-in European Masters litewska organizacja urwała mapę akademii Teamu Vitalit i walczyła w serii z Karmine Corp. Jednak letni split był dla Wilków rozczarowaniem. Stawiana wysoko w power rankingach drużyna po zmianach w środku splitu ledwo załapała się do fazy pucharowej Ultraligi, a w niej przegrała 1:3 z Illuminar Gaming w pierwszej rundzie.

Iron Wolves wymieniają większość składu

Teraz Iron Wolves jako ostatni ogłosili swój skład na zbliżający się sezon Ultraligi. Jedynym zawodnikiem, który zachował miejsce w ekipie, jest Saulius. Litwin poza poprzednim sezonem grał w niej również w 2021 roku na scenie bałtyckiej i zdobył wówczas mistrzostwo. Wcześniej zresztą reprezentował on barwy Wilków aż dwukrotnie – najpierw w drugiej połowie sezonu 2017, a potem jesienią 2018. Z zawodników również mających doświadczenie w Ultralidze zobaczymy w Iron Wolves także dwójkę Polaków. Są to Tomasz "Badlyyga" Bałdyga i Adrian "Adison" Głuszczenko, którzy w poprzedniej kampanii występowali w Gentlemen's Gaming i z zespołem tym napisali niesamowite historie. Wiosną GGM otarło się o miracle run z dna tabeli do play-offów. Latem Dżentelmeni dopięli już swego i to z nawiązką, ponieważ wygrali 3:1 z Goskillą w fazie pucharowej.

Największym doświadczeniem może pochwalić się jednak nowy toplaner IW. Pochodzący z Włoch Gabriel "Gabbo" Olivieri gra na rodzimej scenie od końcówki 2015 roku, a wiosną 2020 roku wygrał PG Nationals. Co ciekawe grał on wówczas w YDN Gamers, a jego klubowym kolegą był Wojciech "Tabasko" Kruza. Polak i Włoch solidnie spisali się również na EU Masters, urywając mapy BT Excel i GamersOrigin. Po tym Gabbo jeszcze dwa razy dostawał się na prestiżowy europejski turniej, a ostatni raz udało mu się to wiosną 2022 roku. Całkiem długą karierę ma za sobą też nowy wspierający Wilków, Mehmet "Only31" Emin Aydın, który już w 2019 roku pojechał jako rezerwowy Fenerbahçe Esports na Mid-Season Invitational. Jednak w ostatnich latach Turek regularnie zmienia ligi nie może znaleźć dla siebie domu na dłużej. Jeżeli zaś chodzi o trenera, to został Hugo "Dman" Daggberg, który dotychczas zajmował w IW posadę asystenta.

Tak prezentuje się pełny skład Iron Wolves:

Gabriel "Gabbo" Olivieri
Tomasz "Badlyyga" Bałdyga
Saulius "Saulius" Lukošius
Adrian "Adison" Głuszczenko
Mehmet "Only31" Emin Aydın
Hugo "Dman" Daggberg