Steelback kluczową postacią Solary

Solary w poprzednich latach było drużyną ze środka tabeli LFL. To znakomicie odzwierciedlają cztery ostatnie splity, gdyż podczas nich Pierre "Steeelback" Medjaldi i spółka plasowali się kolejno na: szóstej, czwartej, siódmej oraz ósmej pozycji. Wcześniej było bardzo podobnie, aczkolwiek teraz zanosi się na to, że SLY chce powalczyć o coś więcej.

Jedynym pozostałym zawodnikiem w składzie Solary został wspomniany wcześniej Steelback. Francuz dysponuje ogromnym doświadczeniem, ponieważ wcześniej grał w European League of Legends Championship Series (czyli duchowym odpowiedniku League od Legends EMEA Championship). Wtedy na pozycji strzelca występował on początkowo we Fnatic w 2015 roku i zdobył mistrzostwo. Później zaś grał jeszcze w Unicorns Of Love, Team ROCCAT, Team Vitality oraz Giants Gaming. Po tym przeniósł się na pozycję wspierającego i grał w LDLC OL oraz w Vitality.Bee w LFL. Na dolnej alei zobaczymy go w zestawieniu z prężnie się rozwijającym Duńczykiem. Belan "TakeSet" Ahour ostatni sezon spędził w Schalke 04 Esports, z którym latem zdobył wicemistrzostwo Prime League. 20-latek jest uważany przez ekspertów za jeden z większych talentów w EMEA Regionalnych Ligach.

Dwóch Polaków w teamie

Z perspektywy polskiego fana najbardziej interesująca w składzie Solary jest górna część Summoner's Rift, ponieważ zobaczymy tam dwóch Polaków. W dżungli zagra Shlatan, który ma za sobą przełomowy sezon. Wiosną 21-latek grał w Misfits Gaming w LEC. Wraz z Królikami zajął wtedy trzecie miejsce w fazie zasadniczej z rekordem 12-6, a do tego dostał nagrodę Rookie of the Split. Jednak latem szło mu już gorzej i w trakcie sezonu został zmieniony. Przy tym trafił do akademii, z którą uplasował się na piątej pozycji w lidze francuskiej. Za to na górnej alei w SLY zobaczymy Melonika. Polak poprzedni sezon spędził w GameWard. Wiosną zajął dopiero ósme miejsce w LFL-u. Natomiast latem GW znacznie się poprawiło i dotarło do play-offów, w których wyeliminowało Karmine Corp. Następnie formacja zagrała na European Masters Summer 2022 (duchowy odpowiednik EMEA Masters), gdzie dotarła aż do półfinału.

Skład Solary dopełni Pengcheng "Peng" Shen, mający za sobą fatalny sezon. Szwedzki środkowy chińskiego pochodzenia wraz z Teamem Oplon zajął dziesiąte oraz dziewiąte miejsce w lidze francuskiej. Potem w turnieju promocyjnym OPL ledwo obroniło swoje miejsce, które i tak później sprzedało. Co ciekawe Peng w 2021 roku występował w drugoligowym FC Nantes, gdzie strzelcem był TakeSet. Trenerem Solary został zaś Kilian "KiKi" Audroin, czyli były asystent trenera w LDLC OL.

Tak prezentuje się pełny skład Solary na zbliżający się wiosenny split La Ligue Française de League od Legends 2023:

Dawid "Melonik" Ślęczka
Lucjan "Shlatan" Ahmad
Pengcheng "Peng" Shen
Belan "TakeSet" Ahour
Pierre "Steeelback" Medjaldi
Kilian "KiKi" Audroin