Na początek starcia czterech najlepszych drużyn LCK z zeszłego sezonu

Już pierwszy dzień League of Legends Champions Korea zapowiada się bardzo ciekawie. To dlatego, że w meczu otwarcia o 9:00 zagrają dwie drużyny z mistrzostwem świata na koncie, Dplus KIA, czyli duchowy następca DWG KIA, podejmie DRX, a w spotkaniu o 11:30 zmierzą się dwaj mistrzowie LCK z poprzedniego sezonu – T1 oraz Gen.G Esports. Co ciekawe, Lee "Faker" Sang-hyeok i spółka jako jedyni z tej czwórki zostali w tym samym składzie. Do GEN dołączyli zaś grający na dolnej alei Kim "Peyz" Su-hwan oraz Yoo "Delight" Hwan-joong. Dplus KIA wzmocnili Kim "Canna" Chang-dong oraz Kim "Deft" Hyuk-kyu, natomiast z mistrzowskiego składu DRX został tylko Cho "BeryL" Geon-hee.

W pozostałych składach również się trochę pozmieniało. Najciekawiej wygląda Hanwha Life Esports, gdyż dołączyło tam aż trzech mistrzów świata z dwóch ostatnich lat. Są to Hwang "Kingen" Seong-hoon, Kim "Zeka" Geon-woo oraz Park "Viper" Do-hyeon. Wyróżniający się skład złożyło również kt Rolster, gdzie zagrają między innymi Kim "Kiin" Gi-in oraz Gwak "Bdd" Bo-seong. HLE swoje pierwsze spotkanie zagra już w czwartek o 9:00 z Kwangdong Freecs. Trudniejszy terminarz ma zaś KT, ponieważ w piątek o 9:00 podejmie T1. Pozostałe zespoły, które zobaczymy w LCK to: BRION, Nongshim RedForce oraz Liiv SANDBOX.

Koreańskie rozgrywki będą się odbywać co tydzień od środy do niedzieli. Faza zasadnicza jest podzielona na dziewięć takich kolejek. Sześć najlepszych ekip awansuje do play-offów. Warto pamiętać, iż mecze weekendowe zaczynać się będą o dwie godziny wcześniej w porównaniu do tych rozgrywanych w środku tygodnia.

Harmonogram trzech pierwszych dni League of Legends Champions Korea:

Środa, 18 stycznia
9:00 Dplus KIA vs DRX DRX BO3
11:30 T1 vs Gen.G Esports BO3
Czwartek, 19 stycznia
9:00 Kwangdong Freecs vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
11:30 Nongshim RedForce vs BRION BO3
Piątek, 20 stycznia
9:00 T1 vs kt Rolster BO3
11:30 Liiv SANBOX vs Dplus KIA BO3
Sobota, 21 stycznia
7:00 Gen.G Esports vs DRX DRX BO3
9:30 Kwangdong Freecs vs BRION BO3
Niedziela, 22 stycznia
7:00 Liiv SANBOX vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
9:30 Nongshim RedForce vs kt Rolster BO3

Wszystkie mecze LCK 2023 Spring będziecie mogli obejrzeć na oficjalnym kanale LCK na Twitchu.