Pojedynki z udziałem polskich legend

Wiosenny split LFL rozpocznie się od starcia, które było historią tamtego roku. LDLC OL oraz akademia Teamu BDS były najważniejszymi ekipami w całej lidze przez ostatnie dwa splity, jednak teraz oba zespoły dokonały olbrzymich zmian. Lisy postanowiły zainwestować w młode i nowe twarze, natomiast zespół związany z organizacją LEC wymienił swoich zawodników z akademii oraz głównego składu. Tym razem Robert "Erdote" Nowak ponownie połączy siły z Tobiaszem "Agresivoo" Cibą – ostatni raz grali razem przez część sezonu letniego w LEC. Nowa wersja tej formacji z pewnością będzie opierała się na polskim graczu górnej alei, wszak meta aktualnie faworyzuje taki styl gry, patrząc na priorytet Fiory oraz Gwen w rozgrywkach profesjonalnych. Aktualnie również porównanie składów wypada lepiej na korzyść Team BDS Academy i to ona jest faworytem do zwycięstwa w tym meczu.

Godzinę później ujrzymy bitwę byłych kompanów. BK ROG Esports po wykupieniu miejsca Mirage Elyandra zainwestowało w dwóch koreańskich zawodników oraz Pawła "Czekolada"  Szczepanika. Sam skład wygląda obiecująco, jednak nie wiadomo jak dobrze wschodni gracze zaadaptują się do europejskich warunków. Solary natomiast jest pewniakiem. Dawid "Melonik" Ślęczka zakończył współpracę z wcześniej wspomnianym Czekoladem, jednak przy tym połączył siły z innym Polakiem, a mianowicie z Lucjanem "Shlatanem" Ahmadem. Solary zdecydowanie stworzyło najsilniejszą wersję swojego składu od lat. Niesamowicie utalentowani indywidualnie gracze w końcu będą mogli się wykazać i to właśnie ta ekipa jest faworytem w tym starciu.

Nowa polonia we Francji, czyli Vitality.Bee

O godzinie 20 swój debiut będzie miało Vitality.Bee. Jedynym graczem, który pozostał w akademii Pszczół jest Jakub "Jactroll"  Skurzyński. Obudował się jednak dwoma utalentowanymi rodakami. Legenda Mateusza "Czajka" Czajki została nieco zdeprecjonowana podczas ostatniego roku w Misfits Premier, jednak nadal jest utalentowanym zawodnikiem, który chce udowodnić swoją wartość. Ostatnim nowym nabytkiem z Polski jest Kacper "Daglas" Dagiel. Ten leśnik spowodował niemały szum wśród ekspertów pod koniec minionego roku. Zaledwie 17-letni zawodnik przez wielu jest wskazywany jako talent, który w przyszłości może być ikoną Europy. Rywalem Pszczół zostanie Aegis, nowa organizacja w lidze francuskiej.

Pierwszy dzień zmagań zakończy się również polskim akcentem, przed nim jednak będzie miał miejsce pojedynek Teamu GO z Karmine Corp. Obie formacje stworzyły składy, które bezsprzecznie mają wygrać całą ligę i powalczyć podczas EMEA Masters. O 22:00 będzie można zobaczyć debiut Oskara "Raxxo" Bazydło w GameWard. Ostatni rok w wykonaniu polskiego wspierającego był przeciętny. Dziś natomiast będzie miał szansę na udany start, bo rywalem będzie IZI Dream, które również na papierze nie jest wybitne.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów La Ligue Française:

18 stycznia
18:00 LDLC OL vs Team BDS Team BDS Academy
Agresivoo, Erdote
BO1
19:00 BK ROG Esports
Czekolad
vs RebelsGaming logo Solary
Meloni, Shlatan
BO1
20:00 Vitality.Bee
Daglas, Czajek, Jactroll
Team Vitality vs Aegis BO1
21:00 Team GO vs Karmine Corp BO1
22:00 IZI Dream vs GameWard
Raxxo
BO1

Zapraszamy do oglądania występów Polaków. Kanał na, którym będzie publikowana transmisja, znajdziecie pod tym linkiem.