Zakończenie supertygodnia w Superlidze

Podczas pierwszego meczu trzeciego dnia superweeku zobaczymy Miłosza "R4VENA" Domagalskiego, którego Rebels Gaming zmierzy się z Fnatic TQ. Jak na razie drużyna polskiego toplanera ma bilans 1-1, czyli taki sam jak ich rywale. Później do boju przystąpią Guasones wraz z Adrianem "Odim11" Krukiem. GSNS zaliczyło fatalne pierwsze dwa dni, lecz dziś będzie szansę na zdobycie pierwszego zwycięstwa, mierząc się z esportową dywizją FC Barcelony.

Akademia Heretics z trzema Polakami w składzie zaczyna się natomiast coraz bardziej rozpędzać. UCAM Tokiers ma na razie dwa zwycięstwa, jednak ekipa  Artura "Zwyroo" Trojana prawdopodobnie przerwie tę krótką serię zwycięstw, wszak jest ona faworytem do wygrania całej ligi. Gorzej wygląda sytuacja Finetwork KOI posiadającego w swoich szeregach Damiana "Luckera" Konefała i Jakuba "Sinmivaka" Ruckiego, które zaliczyło fatalny początek sezonu. Na domiar złego dzisiejszym przeciwnikiem tej formacji będzie BISONS ECLUB – ekipa, która po prostu uwielbia zaskakiwać wyborami i innowacyjnymi kompozycjami. Movistar Riders Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika czeka natomiast prawdziwy test, zmierzą się bowiem z Giants.

Tak prezentuje się dzisiejszy harmonogram Superligi:

19 stycznia
18:00 Rebels Gaming
R4ven
RebelsGaming logo vs Fnatic TQ BO1
19:00 Barça eSports vs Guasones
Odi11
BO1
20:00 UCAM Tokiers vs Los Heretics
iBo, Zwyroo, Marlon
BO1
21:00 BISONS ECLUB vs KOI logo Finetwork KOI
Sinmivak, Lucker
BO1
22:00 Movistar Riders
Fresskowy
movistar_riders vs Giants BO1

Polsko-polskie starcia we Francji

La Ligue Française de League of Legends rozpoczynamy od starcia dwóch ikonicznych midlanerów polskiej sceny. Paweł "Czekolad" Szczepanik raz z BK ROG Esports chce się odbić po słabym pierwszym dniu. Po drugiej stronie Summoner's Riftu wystąpi zaś Mateusz "Czajek" Czajka oraz reszta graczy Vitality.Bee. Około dwie godziny później do walki stanie GameWard Oskara "Raxxo" Bazydło, a jego rywalem będzie Aegis. Będzie to jedyne dzisiejsze spotkanie, gdzie polskie akcenty znajdziemy tylko po jednej ze stron. Pierwszy tydzień LFL-a zakończy niezwykle intrygujące starcie Tobiasza "Agresivoo" Ciby z Dawidem "Melonikiem" Ślęczką. Ta rywalizacja trwała już wiosną tego roku, jednak teraz obaj zawodnicy są na bardzo zbliżonym poziomie i z pewnością to starcie wskaże tego, kto zrobił większy postęp od czasu ostatniej potyczki. Mowa tutaj w końcu o kalibrze zawodników aspirujących do tego, by znaleźć się w LEC.

Dzisiejsze mecze Polaków w LFL-u:

19 stycznia
18:00 Vitality.Bee
Daglas, Czajek, Jactroll
Team Vitality vs BK ROG Esports
Czekolad
BO1
20:00 Aegis vs GameWard
Raxxo
BO1
22:00 Solary
Melonik, Shlatan
vs Team BDS Team BDS Academy
Agresivoo, Erdote
BO1

Starcie polskich strzelców w pierwszym dniu Prime League

Polska scena w ostatnich latach wyłoniła wielu ambitnych zawodników, jednak pierwszy raz od 2021 roku będziemy mieli do czynienia z pojedynkiem Dominika "ZAMULKA" Bieli z Franciszkiem "Harpoonem" Gryszkiewiczem. Gdy ostatni raz ta miała miejsce, Harpoon dopiero budował swoją pozycję na scenie, więc z pewnością będzie to elektryzujące starcie. Inauguracyjny dzień Prime League zakończy się natomiast debiutem Sebastiana "Tracyna" Wojtonia poza rodzimą sceną. Ambitny toplaner będzie miał okazję, by pokazać się regionowi EMEA w topowej niemieckiej organizacji, jaką bez wątpienia jest GamerLegion. Mało tego – już w pierwszym starciu Tracyn zmierzy się z dawnym graczem swojej aktualnej formacji, a mianowicie Tonim "Sacre" Sabaliciem.

Mecze Polaków podczas inauguracyjnego dnia Prime League:

19 stycznia
21:00 NNO Prime
Matisław, ZAMULEK
vs BIG
Harpoon
BO1
22:00 Schalke 04 Esports vs GamerLegion
Tracyn, Eścik
BO1

Losy Polaków w EMEA Regionalnych Ligach możecie śledzić za pośrednictwem tych kanałów: Superliga, LFL, PrimeLeague.