Team Falcons 2 : 0 Permitta eSports
Ancient 22:20 | Overpass 19:15 | Nuke

Mecz otworzyła Permitta eSport. Po ośmiu rundach ESL Mistrzowie Polski mieli na koncie pięć punktów. Team Falcons z kolei wyglądał, jakby było wybite z rytmu i nie mogło odnaleźć się w serii. Najpierw musiało gonić wynik, a gdy doszło do wyrównania, rywale nie dawali chwili wytchnienia i możliwości zbudowania przewagi. W ten sposób Rafał "sNx" Snopek i spółka kończyli ofensywę, prowadząc jednym punktem. Po zmianie stron cały czar prysł. Przez większość czasu jedynie ekipa Kennego "kennySa" Schruba dyktowała warunki. Skutkiem tego było błyskawiczne zdobycie przez nią piętnastego oczka. To obudziło Permittę, która zaczęła wracać do spotkania, stojąc na skraju porażki na własnej mapie. Ta presja nie przeszkodziła doprowadzić jej do dogrywki, ale w niej przegrała po zaciekłej walce i łącznie ponad czterdziestu rozegranych rundach.

Co gorsza, następny w kolejności był Overpass, na którym podopieczni Leonarda "turtla" Dziedzica w ostatnich meczach nie radzili sobie najlepiej. Zaczęli od wygranej pistoletówki, jednak porażka w rudzie force rywala zaprzepaściła dobry start. Na właściwe tory Polacy wrócili, sięgając po karabiny. Błyskawicznie zmienili tym samym przebieg spotkania, w którym zaczęli kompletnie deklasować ekipę byłych mistrzów świata. Różnica klas była na tyle duża, że do przerwy rezultat wynosił 11:4. Do tego kolejna pistoletówka na konto Permitty oznaczała ogromną szansę na doprowadzenie do Nuke'a. Tylko że po dwóch pierwszych rundach drugiej połowy Team Falcons wziął się za odrabianie strat. Z 13:4 po chwili nic nie zostało i ESL Mistrzowie Polski musieli szukać rozwiązania jak przerwać złą passę. Takowe znaleźli w idealnym momencie i ponownie mogliśmy oglądać dogrywkę. W doliczonych rundach już się nie uratowali, a gwóźdź do trumny wbił Kevin "misutaa" Rabier clutchem 1v2.

Statystyki spotkania Team Falcons vs Permitta eSports:

Gracz Bilans K/D
Jordan "Python" Munck-Foehrle 54:45 1,2
Mariusz "casey" Jarząb 56:49 1,14
Kenny "kennyS" Schrub 53:49 1,08
Dawid "Layner" Falczyński 53:50 1,06
Rafał "sNx" Snopek 53:50 1,06
Ali "hAdji" Hainouss 51:49 1,04
Nathan "NBK-" Schmitt 50:49 1,02
Kevin "misutaa" Rabier 47:51 0,92
Patryk "olimp" Woźniak 44:53 0,83
Rafał "iso" Tync 34:56 0,60

W ramach rozgrywek ESL Pro League Conference 9INE zmierzy się jutro z wygranym meczu Endpoint CeX kontra KRC Genk Esports. Spotkanie z udziałem Polaków jest zaplanowane na 16:30.