Dwaj finaliści z 2022 już w fazie grupowej

Tych nie znajdziemy jednak w fazie grupowej IEM Katowice, w której już teraz zapewniony udział ma 20 najlepszych zawodników z całego świata. Jak nietrudno się domyślić, większość z nich pochodzi z Korei Południowej, czyli kolebki StarCrafta. Kolebki, która w Polsce będzie mała coś do udowodnienia, bo przed rokiem sensacyjnie w wielkim finale nie zagrał żaden koreański gracz. Zamiast tego bój stoczyli wówczas Joona "Serral" Sotala oraz Riccardo "Reynor" Romiti, zaś górą był Fin z ENCE. Niemniej Włoch także poznał już smak zwycięstwa na w katowickim IEM-ie, po który sięgnął w 2021 roku, gdy zawody z powodu pandemii odbyły się jedynie online. Nie ulega więc wątpliwości, że zrobi on wszystko, by zatriumfować ponownie, ale tym razem już przed katowicką publicznością.

Podział na grupy IEM Katowice 2023:

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Clem Astrea DRG Bunny
Dark Creator herO ByuN
Neeb GuMiho Serral HeRoMaRinE
Oliveira Reynor Solar Lambo
RagnaroK ShoWTimE SpeCial Maru
TBD TBD TBD TBD

Elazer i Spirit poznali rywali

Jeżeli zaś chodzi o wspomnianych we wstępie Polaków, to ci swoją przygodę z Intel Extreme Masters rozpoczną od fazy Ro36. Tam zmagania toczone będą z wykorzystaniem drabinki podwójnej eliminacji, co daje pewien komfort psychiczny. Z drugiej strony do zdobycia są tylko cztery miejsca w zawodach głównych, a chętnych jest aż szesnastu! Wśród nich znajduje się m.in. Mikołaj "Elazer" Ogonowski, który od kilku miesięcy reprezentuje już legendarny Team Liquid. I w jego koszulce zmierzy się z pochodzącym z Wielkiej Brytanii Haseebem "TeebuLem" Ishaqiem, który pierwotnie w ogóle miał na IEM-ie nie grać, ale musiał awaryjnie zastąpić Trana "MeomaikĘ" Phuca, który zmagał się z problemami wizowymi. Równolegle swoje boje toczyć będzie również Piotr "Spirit" Walukiewicz, przed którym bój z przedstawicielem Tajwanu, Ke "Hasem" Fengiem.

Pary Ro36 IEM Katowice 2023:


Elazer
vs TeebuL
Cure
vs Armani
soO
vs Ryung
Harstem
vs Nice
NightMare
vs Cham
Spirit
vs Has
Classic
vs Scarlett
Coffee
vs Zoun

Turniej StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2023 odbędzie się między 8 a 12 lutego. Łączna pula nagród turnieju wyniesie pół miliona dolarów, z czego dla triumfatora wielkiego finału przewidziano 150 tysięcy dolarów.