Niedługa rozłąka Minga z RNG

Nieprzedłużenie kontraktu z Mingiem na sezon 2023 było nie lada zaskoczeniem. W końcu 24-letni Chińczyk spędził w Royal Never Give Up aż sześć lat, podczas których dokonał bardzo wiele. Z Jianem "Uzim" Zi-Hao na dolnej alei dwukrotnie wygrali LoL Pro League, a także sięgnęli po triumf w Mid-Season Invitational 2018 oraz Asian Games 2018. Za to z Chenem "GALĄ" Weiem wspierający również dwukrotnie wygrywał w LPL-u, a także dwa razy zwyciężył w MSI – w 2021 oraz 2022 roku.

Legendarna chińska formacja jednak zdecydowała się na wzięcie do składu Liu "Bunny'ego" Wen-Kanga, który wcześniej grał w jej akademii. To nie wyszło RNG na dobre, gdyż wygrało jedynie pierwszy mecz z Oh My God, a następnie zaliczyło porażki 0:2 z Invictus Gaming oraz z LNG Esports. Wobec tego organizacja szybko zareagowała i ponownie podpisała kontrakt z Mingiem, by ten pomógł jej wrócić na dobre tory. Natomiast Bunny oraz Wei "ziyou" Zhen-Jie, dotychczasowy rezerwowy na pozycji wspierającego, opuścili szeregi RNG. Tym samym skład Royal Never Give Up wygląda teraz prawie tak samo, jak latem 2022 roku. Zmieniła się jedynie środkowa aleja, gdzie wcześniej grał Li "Xiaohu" Yuan-Hao. Teraz na tej pozycji występują Xiang "Angel" Tao i Lin "Tangyuan" Yu-Hong. Ten pierwszy poprzednio prezentował barwy Suning i Weibo Gaming, a drugi wywodzi się z akademii RNG.

Zmiany również w sztabie trenerskim

Ponadto dotychczasowy analityk, czyli Yeon "Sin" Hyeong-mo, został awansowany na stanowisko głównego trenera. Wcześniej Koreańczyk prowadził już między innymi właśnie RNG, Longzhu Gaming czy Afreeca Freecs. więc ma spore doświadczenie w tej pełnieniu funkcji. Wong "Tabe" Pak Kan, który poprzednio był głównym trenerem, opuścił skład. Następne spotkanie Royal Never Give Up zagra już w niedzielę około 12:00 z Edward Gaming, więc będziemy świadkami "chińskiego El Classico". Za to w przyszłym tygodniu Ming i spółka podejmą JD Gaming oraz Team WE.

Tak prezentuje się aktualnie pełny skład Royal Never Give Up:

Royal Never Give Up (RNG) Chen "Breathe" Chen
Yan "Wei" Yang-Wei
Xiang "Angel" Tao
Lin "Tangyuan" Yu-Hong
Chen "GALA" Wei
Shi "Ming" Sen-Ming
Yeon "Sin" Hyeong-mo