Ultraliga i TCL przełożone przez trzęsienie ziemi

Jak informują media, trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 w poniedziałek nad ranem nawiedziło południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię. Ofiar śmiertelnych zliczono już ponad tysiąc, a liczba ta niestety ciągle rośnie. Ultraliga wydała oświadczenie o tym, że jej rozgrywki zostaną przełożone na późniejszy termin. – Decyzja podyktowana jest faktem, że w drużynach biorących udział w turnieju grają obywatele Turcji, których ojczyzna zmaga się obecnie z ogromną tragedią. Zaznaczamy, że wszyscy uczestnicy są bezpieczni i nie grozi im żadne niebezpieczeństwo. Rozgrywki najprawdopodobniej zostaną rozegrane w dwóch kolejnych tygodniach, a o szczegółach poinformujemy w kolejnym komunikacie – czytamy w oświadczeniu Ultraligi na Twitterze.

Wcześniej podobny komunikat wydało Turkish Championship League. Już między 11 a 13 organizatorzy rozgrywek opublikowali dwa tweety – pierwszy dotyczył zawieszenia rozgrywek, a drugi dotyczył odwołania również tureckiej transmisji z ostatniego dnia fazy zasadniczej League of Legends EMEA Championship. Warto dodać, że w grającym w tamtych rozgrywkach Dark Passage występuje polski toplaner Krzysztof "Kackos" Kubziakowski. Skontaktowaliśmy się z nim za pośrednictwem Twittera i poinformował nas, że DP przebywa aktualnie w Stambule, czyli około 500 kilometrów od krańca epicentrum trzęsienia ziemi. Także Polak i jego koledzy są bezpieczni.

Reakcje drużyn

Na wiadomości związane z trzęsieniem ziemi szybko zareagowały formacje z obu lig. Grypciocraft Esports, gdzie grają Mustafa "pr1me" Bilici i Mehmet "ShawiKatami" Efe, a trenerem jest Erdem "Ekin" Ekin, wyraził najgłębsze współczucie tureckim graczom i całemu narodowi tureckiemu. Kilka innych ekip z naszego podwórka podało zaś dalej oświadczenie Ultraligi.

Za to Beşiktaş Esports na swoim profilu na Twitterze informowało ofiary i ich rodziny, że w sytuacjach alarmowych można skorzystać z aplikacji AFAD, która planuje, wykonuje, kieruje i koordynuje działaniami związanymi z klęskami żywiołowymi. Reszta drużyn z TCL życzy zdrowia i składa kondolencje rodzinom osób, które niestety zginęły podczas trzęsienia. Podawane są również dalej tweety Turków, którzy szukają swoich bliskich. Esportowa społeczność z tamtych stron jest bardzo zaangażowana w pomoc.