Braterskie starcia Polaków, każda wygrana ma znaczenie

La Ligue Française de League of Legends rozpocznie się od polskiego akcentu. BK ROG Esports z Pawłem "Czekoladem" Szczepanikiem nie radzi sobie wybitnie. Koreański miks z europejskimi zawodnikami jak na razie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Natomiast GameWard zaskakuje – ekipa, która była spisywana na straty przed startem ligi, teraz jest jedną z solidniejszych formacji. Oskar "Raxxo" Bazydło tym samym znowu zyskuje na wartości w oczach francuskich fanów po słabym 2022 roku i to właśnie jego drużyna jest tutaj faworytem.

O godzinie 20 rozegra się mecz z udziałem Teamu BDS Academy. Po słabszym pierwszym tygodniu podopieczni szwajcarskiej organizacji wracają do gry. Przeciwnik będzie jednak niezwykle problematyczny, wszak skład Team GO stanowią bardzo obiecujący zawodnicy. To prawdopodobnie będzie najbardziej wyrównane starcie tego dnia. Zaraz po tym nadejdzie bitwa, na którą każdy fan powinien czekać. Vitality.Bee jest drużyną, która zaskakuje na wielu polach. Niedoświadczeni gracze łączą się tam z weteranami, tworząc agresywną i skuteczną mozaikę. Solary natomiast nie notuje takich wyników, jakich po tej formacji oczekiwano. Najbardziej elektryzujący będzie jednak pojedynek Kacpra "Daglasa" Dagiela z Lucjanem "Shlatanem" Ahmadem w dżungli.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w La Ligue Française:

8 lutego
18:00 BK ROG Esports
Czekolad
vs GameWard
Raxxo
BO1
20:00 Team GO vs Team BDS Team BDS Academy
Agresivoo, Erdote
BO1
21:00 Vitality.Bee
Daglas, Czajek, Jactroll
Team Vitality vs Solary
Melonik, Shlatan
BO1

Kolejny przeciwnik jedynego polskiego gracza w NLC

Paweł "Woolite" Pruski jak na razie nie ma sobie równych. Niemniej dziś musi mieć się na baczności, bo Vanir jest rywalem, który może stawić całkiem spory opór. Mimo przeciętnego początku obiecujący skład zdecydowanie ma potencjał, by znajdować się w topowej trójce całej ligi. Nie jest to może jeszcze poziom LFL-a czy nawet hiszpańskiej Superligi, jednak z pewnością jest to konkurent, z którym trzeba się liczyć. Warto również zaznaczyć, że trenerem formacji jest Michał "Flash" Kosicki.

8 lutego
19:00 Nord Esports
Woolite
NORD Esports, NORD Logo vs Vanir BO1

Słabi przeciwko silnym, silni przeciwko słabszym

Kolejny dzień ligi greckiej zapowiada nam przewidywalne bitwy. Tym razem Gamespace MCE zmierzy się z jedyną grecką formacją z perfekcyjnym bilansem zwycięstw. Ekipa Marcina "Belita" Sweredy nadal walczy o pierwsze zwycięstwo. WLGaming natomiast nie czuje ogromnej presji, nawet mimo faktu, iż Wild Panthers Esports ma zaledwie jedno zwycięstwo mniej na swoim koncie. Panathinaikos natomiast stoi przed trudnym wyzwaniem pokonania Teamu Phantasma.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w GLL:

8 lutego
19:00 Anothorsis Famagusta vs Gamespace MCE
Belit
BO1
20:00 Wild Panthers Esports vs WLGaming
HeSSZero, Bruness
BO1
21:00 Team Phantasma vs Panathinaikos Esports
Typical
BO1

Zapraszamy do oglądania występów Polaków. Kanały na, którym będzie publikowana transmisja, znajdziecie pod tymi linkami: Francja, Grecja, NLC