EMENES z szansą

Już przed startem sezonu Cloud9 ogłosiło, że w głównym składzie grać będzie Dimitri "Diplex" Ponomarev. Jednocześnie jednak organizacja miała rotować na pozycji midlanera. W ten sposób grający w akademii C9 Janga "EMENESA" Min-soo mógł po cichu liczyć na szansę w głównym składzie i teraz rzeczywiście ją dostatnie. C9 aktualnie zajmuje 2. miejsce w lidze z bilansem 7-2, jest więc w bezpiecznej sytuacji i chce to wykorzystać do przetestowania Koreańczyka. Ten jest bardzo chwalony przez społeczność oraz ekspertów. W amerykańskim Challenger Series wraz z akademią Cloud9 wygrał 16 map, przegrał tylko 4, a indywidualnie odstaje od reszty środkowych w lidze.

Koreańczyk ma problemy za sobą?

Wcześniej EMENES występował na europejskiej scenie i nie został dobrze zapamiętany. Co prawda indywidualnie radził sobie świetnie i był postrachem SoloQ. Jednak po wiosennym splicie w JDXL ze składu odeszli Dominik "ZAMULEK" Biela i Mateusz "Kikis" Szkudlarek, którzy według plotek nie chcieli grać z koreańskim środkowym. Latem zaś nasiliły się doniesienia o tym, że 22-latek nadużywa alkoholu. Z akademii EXCEL ESPORT został odsunięty w drugiej połowie letniego splitu. Stało się to zaraz po absurdalnym spotkaniu z Bifrost – w nim EMENES wybrał Taliyah na środkową aleję i upadł nią pięć razy w ciągu 14 minut. Potem się opanował i przestał grać agresywnie, jednak brytyjska formacja i tak przegrała tamten pojedynek.

Teraz EMENES będzie miał okazję zadebiutować w LCS, a jego rywalami podczas 5. kolejki rozgrywek będą Golden Guardians i TSM.

Tak wobec tego wygląda skład Cloud9:

Ibrahim "Fudge" Allami
Robert "Blaber" Huang
Jang "EMENES" Min-soo
Kim "Berserker" Min-cheol
Jesper "Zven" Svenningsen