Zmiana prezesa w AGO

Tym razem jednak w AGO doszło do zmiany na najwyższym szczeblu. Z warszawską organizacją żegna się bowiem jej dotychczasowy CEO, Maciej Opielski. – Dziękuje! To była ciekawa przygoda! Po ponad pięciu latach odchodzę z AGO Esport. Wszystkim, z którymi miałem przyjemność współpracować w tym okresie serdecznie dziękuje! Nie żegnam się z esportem, nowe wyzwania przede mną! Stay tuned! – zapowiedział tajemniczo 35-latek w komunikacie dla naszej redakcji. Swoją przygodę w szeregach Jastrzębi zaczynał on na początku 2018 roku, pełniąc wówczas funkcję menadżera. Z czasem jednak piął się w strukturach, obejmując następnie stanowiska Head of Esports, wiceprezesa i wreszcie w styczniu 2021 roku Prezesa Zarządu spółki.

W okresie prezesury Opielskiego dywizja CS:GO Jastrzębi powróciła do ESL Pro League, z kolei sekcja LoL-a, AGO ROGUE, dwukrotnie triumfowała w Ultralidze. – Z tego miejsca w imieniu właścicieli, pionu sportowego oraz wszystkich zaangażowanych w codzienne życie organizacji pragniemy podziękować Maćkowi za ponad 5 lat owocnej współpracy oraz za zaangażowanie, poświęcenie, pasję i aktywny udział w sukcesach AGO na arenie krajowej i międzynarodowej – możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie AGO. Opielski oficjalnie opuści swoje stanowisko 28 lutego, czyli wraz z końcem miesiąca. Co ciekawe, jego następcą zostanie Jakub Szumielewicz, który między 2018 a 2021 rokiem pełnił już funkcję Prezesa Zarządu Spółki.


Ale na tym nie koniec, bo awans zaliczył Arkadiusz Madeński. Dotychczasowy menadżer będzie od teraz bowiem zastępcą Szumielewicza jako Wiceprezes Zarządu Spółki. – Arek w naszej organizacji pełnił dotychczas funkcję Team Managera, a jego zaangażowanie i umiejętności były istotne dla osiągania sukcesów dywizji CS:GO. Jesteśmy przekonani, że na nowym stanowisku będzie kontynuował swoją pracę z takim samym zaangażowaniem jak dotychczas, a jego spokój, profesjonalizm i umiejętne zarządzanie drużyną pozwoli na osiąganie kolejnych sukcesów – przyznali przedstawiciele Jastrzębi. Jednocześnie formację zasilił także Paweł Smaroń, nowy Executive Manager.